Skocz do zawartości

problem po postoju z cb


Gość jacko323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam zamontowane radio cb lafayette atena auto przez dwa tygodnie stało w garażu po wyjeżdzie okazało się że radio jak ktoś rozmawia słysze trzaski a w tle ich rozmowe bardzo trudną do rozszyfrowania mowe, myślałem że to coś z anteną [ antena Lemm 1063] ale po podłączeniu innej [ president 70cm ] to samo, chyba nawet mnie nie słychać bo nikt mi nie odpowiada, nie chcę za dużo mówić bo może co się stać z koncówką mocy, o ile to antena, ale przecież po przekładce to samo więc już nie wiem co to może być, a czy można jakoś sprawdzić czy poszła końcówka mocy? bardzo prosze o jakieś rady, z góry pięknie dziękuje oraz pozdrawiam Jacek

 

Najmocniej przepraszam problem rozwiązany jak wróciłem do domu po tych dwóch tygodniach to przez nieuwagę musiałem przełączyć fale z AM na FM, a że ze mnie początkujący CB-radiowiec [ znaczy d--pa ]po prostu tego nie zauważyłem jaszcze raz przepraszam za zajęcie miejsca na forum :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Instrukcja do ręki (Yosan pro 120 ta będzie lepsza), poczytaj troszkę.

Cb radio nie jest telefonem komórkowym i żeby się nim posługiwać trzeba mieć pewne minimum wiedzy.

Twój problem właśnie wynika z nieumiejętności obsługi radia, zresztą również dużej ilości użytkowników tego sprzętu.

 

Dziwne jest, że w samochodzie wiesz gdzie jest lewarek zmiany biegów, pedał sprzęgła i hamulca oraz gdzie sa zlokalizowane przełączniki i do czego służą.

 

Twoje pytanie, przekładając na język forum samochodowego brzmi:

Wsiadam do auta uruchamiam silnik, wciskam pedał gazu, obroty silnika wzrastają, a auto nie chce jechać.

:arrow: "sprzęgło i lewarek zmiany biegów" :mrgreen:

 

Tak samo chcąc nawiązywać łączności przez radio CB trzeba mieć minimum wiedzy na ten temat i wiedzieć do czego służy dany przełącznik w transceiver'a. Nikt nie wymaga abyś znał zasady formowania sygnału w emisji A3E czy F3E ale rozróżniać te emisje powinieneś, a także powinieneś wiedzieć w jakim trybie i z jakimi częstotliwościami pracuje się w Polsce.

 

Niestety duża większość osób używających taki sprzęt nie ma o nim zielonego pojęcia. CH 19 i wołamy:

Mobilki jak mnie słychać :?:

Trzeszczysz kolego, musisz się rozkręć to będzie lepiej.

 

Ja bynajmniej mam z tego ubaw :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do ręki (Yosan pro 120 ta będzie lepsza), poczytaj troszkę.

Cb radio nie jest telefonem komórkowym i żeby się nim posługiwać trzeba mieć pewne minimum wiedzy.

Twój problem właśnie wynika z nieumiejętności obsługi radia, zresztą również dużej ilości użytkowników tego sprzętu.

 

Dziwne jest, że w samochodzie wiesz gdzie jest lewarek zmiany biegów, pedał sprzęgła i hamulca oraz gdzie sa zlokalizowane przełączniki i do czego służą.

 

Twoje pytanie, przekładając na język forum samochodowego brzmi:

Wsiadam do auta uruchamiam silnik, wciskam pedał gazu, obroty silnika wzrastają, a auto nie chce jechać.

:arrow: "sprzęgło i lewarek zmiany biegów" :mrgreen:

 

Tak samo chcąc nawiązywać łączności przez radio CB trzeba mieć minimum wiedzy na ten temat i wiedzieć do czego służy dany przełącznik w transceiver'a. Nikt nie wymaga abyś znał zasady formowania sygnału w emisji A3E czy F3E ale rozróżniać te emisje powinieneś, a także powinieneś wiedzieć w jakim trybie i z jakimi częstotliwościami pracuje się w Polsce.

 

Niestety duża większość osób używających taki sprzęt nie ma o nim zielonego pojęcia. CH 19 i wołamy:

Mobilki jak mnie słychać :?:

Trzeszczysz kolego, musisz się rozkręć to będzie lepiej.

 

Ja bynajmniej mam z tego ubaw :mrgreen:

 

 

 

HA , ha , ha wielki szacunek dla wielkiego CB-radiowca po prostu omnibu-C CB radia :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skierowałem ją do ogółu użytkowników sprzętu CB.

Niestety takie są dzisiejsze realia. Zero wiedzy, która naprawdę jest potrzebna.

Mam nadzieje, że jacko323 nie ma mi tej odpowiedzi za złe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności