Skocz do zawartości

Jak sprawdzić numer błędu


Gość sternik100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sternik100

Witam, od pewnego czasu borykam się z zapalającą się kontrolką "check engine" i tu mam pytanie jak sprawdzić jaki błąd wskazuje. Dowiedziałem się że kontrolka musi palić się co najmniej 30 sek. żeby błąd zapisał się w pamięci komputera, a u mnie zapala się ona tylko na około 5-15 sekund w momencie gdy przyśpieszę do ok 120 km/h i jadąc z tymi większymi prędkościami co jakiś czas sobie świeci i gaśnie. Czy pozostało mi wydać stówkę i jeżdżenie z mechanikiem i podpiętym komputerem żeby odczytać błąd? A może jest jakiś inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sternik100

tak próbowałem już kiedyś tak sprawdzić jak miałem problemy z egerem, ale chyba coś nie tak robiłem bo po przekręceniu stacyjki kontrolka nie zaczęła mrugać, a spiąłem tak jak to powinno być 5 i 6 styk (gniazdo 16 pinowe). Wkurzyłem sie i dałem sobie spokój, pojechałem do mechaniora i wydałem 75 zł za podłączenie kompa :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba coś nie tak robiłem bo po przekręceniu stacyjki kontrolka nie zaczęła mrugać, a spiąłem tak jak to powinno być 5 i 6 styk

Wiesz że w AG gniazdo jest odwrócone o 180* względem tego rysunku z poradnika.

Może łączyłeś nie te piny co trzeba.

post-298-0-46523500-1314013660_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sternik100

udało mi się odczytać błędy na zworkę,

0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy

ten błąd najprawdopodobniej jest winowajcą zapalania się kontrolki w sytuacji o której pisałem w pierwszym poście

ponadto wyskoczyły jeszcze dwa ale prawdopodobnie dlatego że nie były skasowane jak miałem problemy z egerem,

teraz eger jest zaślepiony i wtyczka odłączona a komputer oszukany emulatorem

0400 Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

1405 Uszkodzenie zaworu EGR

spróbuje skasować błędy przez odłączenie akumulatora a później wywołam ten błąd o który mowa w pierwszym poście i będzie wiadomo czy sonda do wymiany :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby udało Ci się wykasować te błędy poprzez odłączenie aku.

Ja mam emu.. egr już rok czasu i błąd dalej jest w pamięci mimo niejednokrotnego odłączania napięcia i to samo z błędem wtrysku 0200.

Może 0130 się wykasuje w ten sposób.

 

Ps.Za pierwszym razem łączyłeś nie te piny co trzeba że nie mogłeś odczytać błędów :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sternik100

No właśnie nie mogę teraz sobie przypomnieć co robiłem nie tak, możliwe że za słabo drucik wcisnąłem w kostkę i dlatego nie włączył się test.

Wczoraj druknąłem sobie fotkę którą wrzuciłeś, wcisnąłem drut i wszystko poszło extra.

 

Daro miałeś rację, po odłączeniu napięcia na 0,5h żadne błędy się nie skasowały, pośmigam jeszcze trochę i jeśli błąd sondy będzie występował coraz częściej to będzie trzeba wymienić, chociaż tu mam dylemat bo po przeszukaniu w necie setek problemów z sondą to wychodzi na to że błąd 0130 nie zawsze oznacza uszkodzoną sondę.

Edytowane przez sternik100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sternik100

Witajcie, kurcze wywaliło mi kolejny błąd

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata,

i tu moje pytanie czy może mieć to coś wspólnego z kończącą się sondą lambda?

jeśli nie to gdzie szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki czy może mieć to coś wspólnego z kończącą się sondą lambda?

Tak,najprawdopodobniej jest to błąd padającej sondy i stąd info. o nieprawidłowym składzie mieszanki.

dodano

http://forum.opel24.com/topic/15050-za-uboga-lub-bogata-mieszanka-blad-0170/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności