Skocz do zawartości

Poduszka silnika, skrzyni?


Gość Grzesiek87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek87

Witam, mam takie pytanie, przy ruszaniu autem, coś mi wali w tłumik i cały silnik się rusza... mechanik wszedł pod spód i stwierdził, że do wymiany jest poduszka przy skrzyni biegów od strony kierowcy, ale dokładnie nie umiał określić jak ją nazwać... Jak to się prawidłowo nazywa, poduszka silnika, skrzyni? Gdzie mogę coś takiego zamówić z uzywek, mam v6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest na 4 poduszkach. Dokupić jest dość ciężko bo kiedyś mi jedna walnęła to zrobiłem tak : http://forum.opel24.com/topic/12957-Lapa-mocowania-silnika-Sintra-30-V6/page__view__findpost__p__242552

 

Możesz popytać w Żorach (tel chyba był tu na forum do nich albo mogę Ci na PW dać), może mają bo rozbierali Sintry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wstawienia browara do lodówki :wesoly:

Przygotuj aparat aby udokumentować operację wymiany :wink:

 

Następnie zdejmij kolo i osłonkę w nadkolu która zasłania skrzynie.

Kluczem 18 odkręć dwie nakrętki od spodu poduszki. (patrz foto)

 

 

bild1153.jpg

 

Dalej dwie śruby od czoła skrzyni. (te którymi jest przykręcona poduszka do skrzyni)

Podnośnik na którym masz samochód zamień na podpórkę, chyba że masz drugi.

Wstaw podnośnik pod skrzynie i unieś ją kilka centymetrów wyciągnij starą poduchę wstaw nową i wszystko poskładaj w odwrotnej kolejności.

 

Jak skończysz udaj się do lodówki na zasłużonego browarka :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry opis.

Pamiętaj, żeby nie pomylić kolejności - browarek PO robocie ;)

BTW. Kacper to Twoje auto na fotce?? Jak tak to zafunduj mu zabezpieczenie antykorozyjne podwozia :)

Edytowane przez ILKU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Kacper to Twoje auto na fotce?? Jak tak to zafunduj mu zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Tak to fotka z mojego autka :zawstydzony:

Nie wiem czy udało by mi się dostać u mnie coś do konserwacji podwozia, gdyż nikt tu tego nie stosuje.

Zimy bardzo łagodne a śniegu tyle co kot napłakał i Sinterka nie wie co to sól, może z dwa- trzy razy posmakuje w roku i to wszystko.

 

A wracając do tematu to chciałem dodać że śruby od czoła skrzyni są chyba przykręcone na klucz 15.

Klucze 15 i 18 czasami nie występują w mniejszych zestawach, więc lepiej sprawdzić czy są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek87

Dzięki chłopy, można na Was liczyć, już wiem dokładnie że chodzi o poduszkę przednią skrzyni biegów, zamówiłem i niestety dostalem ale tylnią, bo przednich nie ma nigdzie, może ktoś z Was je przerabiał, podobno różnią się rozstawem śrób, może da się dopasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie też nie można zamówić takiej poduchy ?

 

Ja bym tak łatwo się nie poddał i spróbował to przerobić lub wyrzeźbić z większego klocka gumowego.

 

 

Ps, opis który podałem dotyczył wymiany poduchy przy sinterce 2.2, czy u Ciebie w 3.0 dostęp jest podobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności