Skocz do zawartości

Filtr Czasteczek Stalych Opel Vectra C


Gość sauvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie

 

Bardzo proszę o pilne porady

 

Posiadam Vectrę C 1.9 cdti 120km z 2004 roku

Okolo 2 miesiące temu moje auto zaczelo tracic moc. Nie zawsze ja tracilo. Raz jezdzilo normalnie, innym razem zaraz po zapaleniu kontrolki mojej vectrze brakowalo mocy. Z rury wydechowej przy silnym gazowaniu pojawialo sie duzo czarnego dymu. Pojechalam na komputer (do znajomego) okazalo sie ze mam do "wymiany" filtr czasteczek stalych. Nie bardzo chcialam w to wierzyc (w koncu to wydatek kilku tys zl.). Wybralam sie do serwisu Opla - tam jednak potwierdzili usterke ;/.

 

i teraz mam dwie opcje do wyboru - wymiana filtra jest opcja trzecia, ale jej pod uwage nie biore

 

W serwisie OPLA mogą mi wyczyscic i wypalic ten filtr czasteczek stalych (dla zainteresowanych koszt to 500pln), ale nie gwarantują ze za 6 miesiecy bede musiala zrobic to ponownie.

Druga opcja jest taka: dzis bylam w warsztacie u kolegi, ktory moze mi wyciac ten caly filtr i wsadzic jakas rure, i tu mam do Was kilka pytan:

1)czytalam, ze jak sie wytnie caly ten filtr czasteczek stalych i zastapi sie go ta rurą to trzeba rowniez zmienic oprogramowanie komputera, ktore nalezy zrobic zeby silnik nie probowal przepalac filtra w celu jego oczyszczania, a tego filtra juz fizycznie nie bedzie

2)czy kolega z warsztatu moze mi wgrac jakies nieodpowiednie oprogramowanie, ze auto zacznie mi wariowac i zacznie sie w nim "psuc" coraz wiecej

3)jak rozpoznac, ze po tej calej naprawie jest jednak wszystko ok

 

z gory dziekuje wszystkim za rady

 

 

jutro jade jeszcze na jakas wymiane czujnika od silnika - bo jeszcze przy dokladnym badaniu mojego auta przez kolege z warsztatu pojawila sie taka opcja, ze ta cala awaria mojego opla to moze tylko ten czujnik i obejdzie sie bez wycinania filtra

Edytowane przez sauvi
Przeniosłem do odpowiedniego działu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem u sibie identyczną sytuacje, ale najpierw byłem w serwisie tam wymienili mi czujnik jakiś od filtra Ddf a następnie go wypalili, zarobiłem nie całe tysiąć kilometrow i ponownie się zapchał, przy następniej wizycie w serwisie powiedzieli mi że filtr jest już do wymiany.

 

Dałem sobie ze wszystkim spokój, poszukałem firmy która ma doświadczenie w usuwaniu filtrów, umówiłem się na usunięcie.

tm powiedzieli mi że sam od siebie filtr nie powinnien tak się zapchać zwlaszcza ze sporo jezdze w trasie. wedlug nich coś musi być uszkodzonego w aucie, po diagnozie wyszły wtryski, ale usuneli mi filtr elektronicznie a pózniej mechanicznie, wtrysków nie wymieniałem zrobiłem autem ponad 20 tysiecy kielometrów, i nic się nie dzieje, nawet spalanie delikatnie spadło.

 

Nie wiem czzy już sie uporałes juz czy nie, ale jak miałbyś decydowac się już na coś to jedz do kolegi który to usuwa, a jak nie masz pewności co do niego to mogę ci polecić warsztat tam gdzie ja byłem w Tomaszowie a telefon do nich 668143040.

 

Ale z wymiana filtra, czy też czyszczeniem filtra gdzie kolwiek daj spobie spokój, szkoda kasy i nerwow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem u sibie identyczną sytuacje, ale najpierw byłem w serwisie tam wymienili mi czujnik jakiś od filtra Ddf a następnie go wypalili, zarobiłem nie całe tysiąć kilometrow i ponownie się zapchał, przy następniej wizycie w serwisie powiedzieli mi że filtr jest już do wymiany.

 

Dałem sobie ze wszystkim spokój, poszukałem firmy która ma doświadczenie w usuwaniu filtrów, umówiłem się na usunięcie.

tm powiedzieli mi że sam od siebie filtr nie powinnien tak się zapchać zwlaszcza ze sporo jezdze w trasie. wedlug nich coś musi być uszkodzonego w aucie, po diagnozie wyszły wtryski, ale usuneli mi filtr elektronicznie a pózniej mechanicznie, wtrysków nie wymieniałem zrobiłem autem ponad 20 tysiecy kielometrów, i nic się nie dzieje, nawet spalanie delikatnie spadło.

 

Nie wiem czzy już sie uporałes juz czy nie, ale jak miałbyś decydowac się już na coś to jedz do kolegi który to usuwa, a jak nie masz pewności co do niego to mogę ci polecić warsztat tam gdzie ja byłem w Tomaszowie a telefon do nich 668143040.

 

Ale z wymiana filtra, czy też czyszczeniem filtra gdzie kolwiek daj spobie spokój, szkoda kasy i nerwow.

 

kolego jestem z lubaczowa, do tomaszowa nie mam tak daleko wiec będę sie decydował na usuniecie filtra. Ale miałbym prośbę do Ciebie, czy mógłbys podesłać adres strony www do tej firmy gdzie wycinałeś filtr?

 

Pozdrawiam dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności