Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


Gość matt_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem.

 

Wcześniej nie chciał wogóle chodzić na benzynie wiec wymienilem mu regulator oraz dwa wtryski. Teraz odpala ale tylko na cieplym silniku, na zimnym wogole. Gdy odpali na ciepłym silniku to jak dodaje gazu to zamiast obroty wzrastac to maleją i nie wiem co jest przyczyna. Moja Astra ma instalacje LPG na której chodzi idealnie.

 

Pompa podaje paliwo. ma duże ciśnienie.

 

Czy możliwe jest, że tak chodzi przez zle dzialajaca sonde lambda ? Czy tez jest inna przyczyna żle działającege samochodu na Benzynie ?

 

Prosz was o pomoc.

 

Moja Astra to:

 

silnik : 1,6 pełny wtrysk

rocznik 1994

Benzyna/LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały test

- masz może bezpiecznik, który odłączy całą instalację lpg (na przełączniku lpg/benz nie będą się wtedy świecić żadne diody)? -Jeśli tak to go wyjmij, odłącz akumulator na min 15 minut i potem spróbuj jazdy na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnam przerobic na kody bledow Opel Corsa skoro mam Opla Astre ?? Czytaj dokładnie.

 

A tak wogóle skąd wiesz, że problemem są błedy w komputerze ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o konkretne odpowiedzi bo niedlugo oszaleje z tym autem. Ponieważ juz mi raz zabraklo gazu to musialem go pchac na stacje bo innej mozliwosci nie ma :(

Edytowane przez matt_tcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje sie ten benzpiecznik ??

Tego to Ci nie powiem, bo jest tam gdzie go umiejscowił monter instalacji. Powinieneś go gdzieś pod maską znaleźć, zwykle brązowy 7,5A. Jeśli go znajdziesz to tak jak pisałem zrób taki test na benzynie oczywiście z wyjętym bezpiecznikiem od lpg (żeby sterownik lpg nie działał)

Jak mnam przerobic na kody bledow Opel Corsa skoro mam Opla Astre ??

ale tak samo się błędy odczytuje w astrze, corsie, kadecie, vectrze...

A tak wogóle skąd wiesz, że problemem są błedy w komputerze

po prostu warto sprawdzić

 

PS Nie pisz odpowiedzi pod własną odpowiedzią tylko edytuj poprzednią

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba twój nowy samochód, czy po prostu wcześniej ci nie przeszkadzała ta usterka? Z tego co napisałeś wnioskuję że masz problem z źle ustawionym zapłonem, ustawiony za wcześnie nie będzie palił na benzynie ale za to na gazie czyni códa bo chodzi lepiej niż na benzynie ( testowałem to na swoim citroenie BX), a odwrotnie czyli opuźniony za bardzo nie będzie chodził na gazie, rada pojedź do porządnego fachury niech ci ustawi zapłon, ale musisz liczyć się z tym że aparat zapłonowy jest zwalony i trzeba będzie go wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności