Skocz do zawartości

Jak pochodzi to gaśnie cała elektryka


Gość lukadom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja żółtodziób na forum, ale moje problemy z SIntrą doprowadzaja mnie do szału.

Z elektryką, ABS-em i prędkościomierzem od zawsze były i są mniejsze lub wieksze problemy na które mógłbym prosic o pomoc, typu:

1. Jadąc na długich potrafią mi całkiem sie wyłączyc (polecam dla ludzi o mocnych nerwach przy predkości powyżej 100/h i oczywiście w nocy)

2.ABS raz działa raz nie (robiło to już 3 mechaników), podobnie ze wskazówka predkościomierza (piasta wynieniona rzecz jasna)

3. Klimatyzacje robiłem juz 3 razy i najdłużej działała 3 dni niecałe (to urzadzenie co chłodzi tez wymieniłem)

 

Ale ostatnio stało sie cos co sprawiło że mogę spojrzec na posiadanie tego samochodu jak na małżonkę. Dzień w dzień nowe problemy.

Zaczeło sie od tego ze podczas jazdy zaczeło cos stukac w silniku w rytm silnika tzn.im szybciej stukało lub ocierało. Jak mocniej przyspieszyłem -przestało.Miałem wrażenie żę cos sie przerwało (ale moze błedne). POjechałem pod dom. NA drugi dzien odpaiłem, wyjezdzam i co ja jej w gaz ona gasnie. Chodziła jakby na dwa cylindry.

Zaprowdziłem bez dodawania gazu do pozal sie Boże najbliższego mechanika. Rozebrał głowice przednią. Stwierdził że peknieta tylna i że napompowało szklanki. Z jednej wycisneli olej nawet (teraz mi stuka). Stała tam miesiąc. Stwierdzili że nie dadza rady zajrzec na tył głowicy i dymiąca jak lokomotywa przyprowadzili pod dom. Nic nie płąciłem oczywiście. Zaprowadziłem do faceta za Parczew. Robi tylko Ople Astra.A te maja podobno taki sam silnik. Zrobił w dwa dni.Wymienił uszczelke pod tylną głowicą.(1500zł) Ale po jego robocie samochód jeździła ale na gazie palił ok 30 litrów i strasznie sie krztusił. Wymienił jeszcze 2 sondy i czujnik położenia wału (taką małą czarna kosteczkę bo taki błąd między innymi wyskakiwał.Zrobił to w czasie dwóch czy trzech wizyt. Więc kolejne 3 czy 4 stówy pękły.

I teraz stałosie najciekawsze:

pojechałem sobie do Lublina, Az to nagle w czasie jazdy mi zgasła. odpaliłem przejechałem jeszcze z 500 metrów i znów stanełą ale na dobre na światłach. No to ja włączam awaryjne -nie działają.Cokolwiek próbuje włączyc -nic nie działa.Tylko jakas dioda przy przełączniku gazu. POzatym nic!!!!

Postałęm tak z 15minut , patrze:migaja awaryjne pochodze - przekręcam kluczyk palą się wszystkie diody. odpaliłem zadowolony. Mysle sobie : e pewnie jakies krasnoludki, bedzie dobrze.Chce odjechac -zgasła znowu. Nic nie działa zadna dioda ani kontrolka ani swiatła .NIC!!!

Oczywiscie laweta i do domu. Okazuje sie ze gasnie jak sie rogrzeje :).

CO to może byc,pomózcie. Spec z za Parczewa każe mi spadac do elektryka. Pewnie ma mnie już dosyc. Ten z holownika mówł że to moze byc cos z czujnikiem położenia wału, ale tez z za Parczewa ze czujnik wyłącza tylko silnik i ze ma posr...e w elektryce.

Pomóżcie

 

a i jeszcze jedno co do elektryki. jak postoi kilka dni wyładowuje akumulator wymieniany 2 lata temu. podejrzewam ze gdziec pobiera prąd. jak to sprzwdzic. Jutro popytam o elektryka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie problemy elektryki mogą być związane z skrzynką z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika.

Widziałem chyba na rosyjskim forum jak się za to zabrać, znajdę linka to podeślę.

 

 

 

edit:

 

Znalazłem :jupi: :jupi: na stronie kolegi sergemoskva

http://mysintra.3dn.ru/load/zagruzki/remont_bloka_predokhranitelej_motornogo_otseka/1-1-0-22

 

рем.блок.пред.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności