Skocz do zawartości

Niedziałająca sprężarka klimy


Gość frans00000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frans00000

witam,

 

w mojej astrze niedawno klima definitywnie przestała chłodzić więc pojechałem ją nabić. Jako, że gorąco było jak cholera, tuż po nabiciu świat znów wydawał się piękny i chłodny.. jednak nie na długo. Juz następnego dnia po odpaleniu auta i klimy nagle przestała chłodzić.. znów leciało ciepłe powietrze. Wróciłem więc do gościa który ją nabijał, sprawdził i jak sie okazało gaz nie uleciał, ale sprężarka przestała się załączać.. Pojechałem do mechanika i do elektryka ale jedyne czego się dowiedziałem to to co juz wiedziałem..nie załącza się sprężarka.. Być może to pytanie dość ogólne i obszerne ale co mogło się stać? No i jakie koszty mogę w związku z tym ponieść? Co jak co ale to dosyć drażniące jeździć w upalne dni samochodem z klimatyzacją i nie móc z niej korzystać..

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frans00000

Zapomniałem dodać jednej rzeczy, na którą nikt dotąd nie potrafił mi odpowiedzieć.. Otóż zdarzała się (zauważyłem to po raz pierwszy w ubiegłym roku) czasami przy dużych upałach i intensywnej pracy klimy, sytuacja kiedy zapalała się kontrolka "elektronicznego sterowania chłodzeniem silnika" i pojawiał się dosyć nieprzyjemny, słyszalny w kabinie dźwięk wentylatora, jednakże tylko kiedy zapaliła się kontrolka. Wyłączenie samochodu i uruchomienie ponowne likwidowało problem lecz jedynie do momentu włączenia klimy po raz kolejny lub na niższym biegu. Czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którą nikt dotąd nie potrafił mi odpowiedzieć..

Na forum nie ma tez jednoznacznej odpowiedzi jak rozwiązać ten problem.

W jednym z tematów jest informacja że problem ustąpił po wykasowaniu błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys jak ladowalem klime to 'fachowcy' uszkodzili mi zawor i gas po 2 dniach wylecial. Oczywiscie sie wyparli bledow i od tej pory robie to w warsztatach ktore tylko klima sie zajmuja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kumpel kiedyś nabijał klimę. "Klimiarze" nabili czynnik, zdarli kasę za skraplacz, coś tam i coś tam jeszcze (nie wiem czy nawet to wymieniali) ale klima nadal nie działała i nie potrafili stwierdzić co to, kazali jechać do elektryka. Więc sprawdziliśmy u mnie jego autko zaczynając od du** strony, czyli sprężarka->kable->... i problem był na samym końcu, czyli pokrętło klimy ;] Jak już zaczęła chodzić to środek zaczął kapać z zaworu. Podjechał na "gwarancji" do tych pożal się Boże klimiarzy i musiał zapłacić za zawór i ponowne nabicie ;]

 

Po co się tyle upisałem? Morał jest taki że zawsze należy wiedzieć gdzie pojechać i patrzeć specmajstrom na ręce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności