Skocz do zawartości

Roszenie szyb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wielu użytkowników astry f ja również miałem kłopoty z zaparowywaniem szyb, szczególnie, kiedy na dworze była wilgoć. Wymienianie (drogiego przecież) filtra przeciwpyłkowego pamagało tylko na krótki czas. Postanowiłem więc go w ogóle wyrzucić, szyby przestały parowac, ale w dmuchawie zaczęły zbierać się różne brudy. Aby temu zapobiec i nie dopuścić do roszenia szyb, zrobiłem ramkę z pręta aluminowego (można dostać w każdym skupie złomu) o gabarytach identycznych jak gabaryty filtra przeciwpyłkowego. Do ramki przykleiłem drobną siatkę przeciw owadom (można ja dostać w każdym sklepie ogrodniczym). Tak przygotowane urządzenie :?: umieściłem w miejscu, gdzie zwykle znajduje się filtr przeciwpyłkowy. Od tamtego czasu nie mam problemu ani z zaparowywaniem szyb, ani z gromadzeniem się brudów w dmuchawie. Wystarczy tylko od czasu do czasu (ja to robię raz na kwartał) wyjąć siatkę i ją umyć.

POzdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności