Skocz do zawartości

MIĘKKI PEDAŁ HAMULCA! PROSZĘ POMOCY!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!

Jestem tu nowy, a to mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualne poprawki.

Bardzo prosze drogich kolegów o pomoc, a mianowicie:

Moja VB 96 r.1.6, 16v ma strasznie słabe hamulce na zimnym silniku. tzn. odpalam silnik, a pedał hamulca jest strasznie miękki i przy większej sile hamowania hamulec zatrzymuje sie na ograniczniku. Wyglada to tak, że hamulce sa bardzo słabe i zblokowanie kół nie wchodzi w grę. Po kilkakrotnym mocniejszym uzyciu hamulca wszystko wraca do normy.

Myślicie pewnie, że zapowietrzone, albo jest jakas nieszczelność? Nic z tych rzeczy!Hamulce odpowietrzone 3 razy, wszystko suche, wczoraj wymieniłem pompe hamulcową i nic! dalej to samo, a nawet gorzej.

Przepraszam za błędy i proszę o pomoc, bo nie mam juz pomysłów.

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Aha płyn Ok sprawdzany na diagnostyce jaskimś magicznym urzadzeniem.

A co do serwa to w moim przekonaniu działa!

POMOCY!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płyn masz?? Mi to wygląda na rozdzielacz siły hamowania ale moge się mylić. Mi też poszedł on kiedyś w astrze i objawy były podobne, tzn miękki pedał ale różncia byłą ta że hamulcy nie miałem wcale, czy był rozgrzany czy zimny. Wymieniłem rozdzielacz i wszystko było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozdzielacz powiadasz! a jak go ewentualnie sprawdzić? bo dość mam wymiany części w ciemno tak jak z ta moja pompą. Wszyscy mówili pompa, pompa no to kupiłem pompe i lipa. Napisz coś więcej o tym rozdzielaczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety za dużo to Ci nie powiem bo sam się w mechanika nie bawie tylko oddaje samochód do serwisu. Gdy pierwszy raz zaprowadziłem astre do ASO to też na pierwszym miejscu byłą pompa (bo najdroższa w wymianie :twisted:). Pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika i nawet nie sprawdzał, podałem obajwy a on odrazu żucił hasło "rodzielacz". Pomyślałem na co czekać, do ASO kupiłem rozdzielacz, wróciłema przez ten czas mechanik już zdemontował stary, założyliśmy nowy i hamulce jak brzytwa, w miejscu staje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie objaw był taki że pedał wpadał do końca a hamulcy nie było można powiedzieć wcale. Coś tam może hamowało ale ledo co było to czuć. Niech się jeszcze inny wypowiedzą ale ja na 100% obstawia bym rozdzielacz :twisted:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie, to jest astra 1 i kupowałem ją jako nową w salonie w 1998r a wiadomo że wersje na polske były dużo uboższe od tych na niemcy i ABSu niemam. Naszczęscie teraz jeżdże vectrą C 1.9 CDTI 150KM, też nówka z salonu. Astra jeszcze jest i nie zamierzam jej sprzedawać :twisted:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ABS czy nie to nie robi roznicy , jak na moje , to albo masz nieszczelny uklad , i cylinderki puszczaja , albo rozdzielacz , innego wytlumaczenia nie widze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności