Skocz do zawartości

Odcina paliwo przez temperature


Gość k1o1l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Opel Astra G 1.6 V8 2001 r przebieg koło 104 tyś benzyna. Pojawił się u Mnie problem po osiągnięciu dobrej temperatury 80 stopni z małym hakiem astra odcina dopływ paliwa i gaśnie, po wystygnięciu silnika odpala i pracuje znów do osiągnięcia temperatury na typowo zimnym silniku to góra 15 km spokojnej jazdy.Płyn jest, olej jest, silnik się nie przegrzewa do tego stopnia żeby coś się działo jak np "zagotowanie wody" Dodam że w zeszłym roku miałem problem z erg (błąd na komputerze) oraz raz na jakiś czas całkiem przypadkiem auto się dusiło i gasiło podczas jazdy lecz wtedy nie było pełnego odcięcia paliwa bo można było Astrę jeszcze z nogą na gazie odpalić. Gdzie szukać problemu ? Przekaźnik paliwa ? Erg padło do końca ? Złe paliwo ? Pompa ? Czy może termostat ? A może inne pomysły ? Dodam jeszcze że autem rzadko jeżdżę i przeważnie na krótkich odcinkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko strzelac bo mozliwosci jest kilka

-czujnik walu

-czujnik walkow

te dwa nie zawsze wywalaja bledy przy uszkodzeniu

ten pierwszy u mnie wariowal a bledow zero

-czujnik temperatury na ECU (to mozna sprawdzic po podpieciu kompa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak tylko podczas jazdy? Czy jakbyś uruchomił zimny silnik i zostawił go do nagrzania na biegu jałowym, bez obciążenia, to też zgaśnie?

Termostat możesz wtedy też sobie wstępnie sprawdzić - jak wskaźnik temp. na tablicy pokaże temperaturę ok. 90 stopni, to gumowa rura wychodząca z pompy za termostatem powinna się zacząć nagrzewać, a zanim się nagrzeje silnik to ten przewód powinien pozostać zimny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak tylko podczas jazdy? Czy jakbyś uruchomił zimny silnik i zostawił go do nagrzania na biegu jałowym, bez obciążenia, to też zgaśnie?

Termostat możesz wtedy też sobie wstępnie sprawdzić - jak wskaźnik temp. na tablicy pokaże temperaturę ok. 90 stopni, to gumowa rura wychodząca z pompy za termostatem powinna się zacząć nagrzewać, a zanim się nagrzeje silnik to ten przewód powinien pozostać zimny.

 

Idę właśnie sprawdzić odpalić go i ocenić jak będzie pracował w miejscu czy też zgaśnie po otrzymaniu temperatury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Ja bym zaczął od przekaźnika pompy paliwa.Jak zacznie gasnąć. Wyłącz zapłon, wyciągnij go ( jest w skrzynce pod maską - fioletowy) i połącz na krótko w gnieździe kable czerwony i czerwony z niebieskim paskiem. Jak będzie palił to wymiana przekaźnika. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień kolejny, wsiadam do astry odpalam - zaskakuje za pierwszym razem obroty skaczą w granicy 500 ledwo ledwo ale nie gaśnie, silnik cały oczywiście chodzi, a z wydechu pojedyńcze dynamiczne perdnięcia, po kilku minutach pada i gaśnie nie chce już odpalić, po kilkunastu minutach odpala i znów to samo. Dostałem się do pompy paliwowej (lecz nie wiem jak ją wyciągnąć jak ktoś ma jakąś instrukcję będę wdzięczny, chodź pewnie zaraz sam znajdę). Przekręcam kluczyk dusi dusi ale z którymś obrotem odpala z pompy wydobywa się dzwięk coś w stylu pisku chwilowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowa pompa kupiona. I teraz pytanie doszedłem do momentu odkręcenia pokrywy od pompy paliwa. I nie wiem jak dalej ją wyciągnąć ona jest umiejscowiona w takim coś stylu żółtym koszyku, jak go zdemontować ? Ma ktoś może jakieś zdjęcia aby opisać co i jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności