Skocz do zawartości

Terkotanie Przy Przekręceniu Na 'Ciepłe'


Gość HDTeam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od niedawna jestem właścicielem Opla Astry G z 2001 w wersji Kombi. Swoje pierwsze spostrzeżenia i zapytania skierowałem do Was już w poście:

 

http://forum.opel24.com/topic/45290-Astra-II-Diesel-Na-Co-Zwracac-Uwage/

 

Dzisiaj odebrałem auto od zaprzyjaźnionego mechanika od spraw, nazwijmy to, mechanicznych. Wszystko posprawdzał, wymienił filtry, dolał/wymienił płyny itd. Jednej sprawy nie rozwiązał- a mianowicie; jeżeli pokrętło temperatury od ogrzewania jest w najzimniejszej pozycji wszystko jest OK, ale kiedy przekręcę pokrętło choćby o pół centymetra w stronę grzania to pojawia się jednostajny terkot, jak by coś gdzieś zawadzało.. Mój mechanik wszystko rozebrał, wymienił też filtr kabinowy, ale nie znalazł żadnych usterek, czy też przyczyn mechanicznych powodujących ten terkot. Skierował mnie do kogoś od klimatyzacji, że może jakiś czujnik, albo moduł coś chrzani.. Aczkolwiek problemu nie ma w najzimniejszej pozycji.. Co to może być?

 

Może macie Drodzy Forumowicze jakiś pomysł na moją bolączkę, bo zimne dni powoli się zbliżają :)

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, iż wszystko to, co było potrzebne do zdiagnozowania problemu po stronie mechanicznej.. Otrzymałem taką informację, że nic tam nie zawadza, nie ociera itd.. Ew. gdyby był to wspomniany przez Ciebie mechanizm to rozwiązaniem problemu jest wymiana tegoż mechanizmu, jakiejś większej części?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

Właściwie to już dzisiaj; o 2 w nocy zakończyłem wymianę zaworu nagrzewicy, pomimo terkotania zaciął się w pozycji zamkniętej i w ogólnie nie było grzania.. :|

 

Wszystko włącznie z rozebraniem środka, spuszczeniem płynu, wytarganiem nagrzewnicy, wymianą zaworu i złożeniem wszystkie do kupy zajęło mi jakieś 5 godz. W miejsce starego wadliwego zaworu zakupiłem tzw. lornetkę.. Teraz śmiga jak złoto, nic nie leci!

 

Największe biadolenie było z dwoma Torxami od skraplacza klimatyzacji, który trzyma dolną część obudowy. Jeden poszedł bez problemu, a drugi o dziwo miał jakieś naderwane gniazdo i tu był ból! Po proźbach i groźbach udało się..

 

Pomimo braku jakichś specjalnych zdolności technicznych udało mi się to zrobić samemu, także polecam osobom, które mają trochę samozaparcia i chcą zaoszczędzić na robociznie, a napewno się uda!

 

Pozdrawiam Serdecznie, HDTeam!

 

Naprawiłeś sam to super :brawo: , tylko nie dubluj postów w tematach.

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności