Skocz do zawartości

Tigra 1.6 sprawy ogólne


Gość radziokrk1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radziokrk1991

Witam, od 3 dni jestem posiadaczem opla tigry 1.6 16v z 1995 roku. A więc tak kupijąc wiedziałem że auto przy jezdzie schodzi na boki, z reguły lewy, i że cos z absem jest nie tak, sprzedający powiedział że czujniki musiały się odpiąć coś w tym stylu, Dobra dzisiaj wróciłem z okręgowej stacji diagnostycznej, sprawdzili mi chamulce powiedzieli że dobre, zawieszenie że też dobre, i tu moje pierwsze pytanie, czy możecie rozwinąć co to jest zawieszenie jakie częśći itp wchodzi pod to pojęcie... Coś wyszło że spaliny za bogate są... i powiedzieli zeby u mechanika sprawdzić sonda lambda. Niestety amorów mi nie sprawdzili bo maszyna im się zepsuła. Patrzyłem podłoge, jest jedna dziura pod kołem zapasowym a tak to widać że był konserwowany, łapie go troche rdza, powiedział mi że bez sensu to robić, że to nie auto na 10 lat, tylko na max 2 lata,i tyle potrzebuje, więc chyba nie będe się za to zabierał:) Powiedziałem mu że myślałem że to gałki są, a on że w skład zawieszenia wchodzą gałki więc to nie to, najbliższa opcja to zbierzność, jak myślicie może być to to?? W środe jade do mechanika,czy zrobić sobie zbierzność i tego absa? I następne pytanie ma 192 tys przejechane, a poprzedni właściel mówił że przy z 171 tys był robiony rozrząd, więc nie wiem czy zabierać się za to czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie rozwinąć co to jest zawieszenie jakie częśći itp wchodzi pod to pojęcie.

 

Google nie działają ? :unsure:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawieszenie_pojazdu

 

http://forum.opel24.com/topic/10351-Budowa-Zawieszenia/

 

, najbliższa opcja to zbierzność,

Źle ustawiona może być jedną z przyczyn ściągania o którym piszesz, ale także nierówne ciśnienie w oponach.

 

A co do rozrządu to jeśli masz 120% pewności że tak jest, to nie musisz na razie wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radziokrk1991

Właśnie tej pewności nie mam żadnej;/ jest na pokrywie silnika napisane 172 tys że przy tylu był wymieniany, a na liczniku jest 192 tys, w planach mam zrobić w najbliższym czasie, tak za miesiąc jak zarobie, myśle że spokojnie przejade:) A co do zbierzności robiłem wczoraj, i ciśnienie w oponach takrze

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności