Skocz do zawartości

Astra G 1,7 CDTI-nie kreci rozrusznik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Man Astre G 1,7CDTI z 2004 roku.

Kilka dni temu moja ukochana po odpaleniu auta stwierdzila, ze uszkodzil sie wentylator nawiewu "bo nie dmuchalo". Zrobila kilkanascie kilometrow i zaparkowala auto pod domem.

Po przyjciu z pracy sprawdzam, a nawiewy pracuja bez problemu...probuje uruchomic auto ...i nic, nie kreci-kontrolki nawet nie przygasna.

 

Okazalo sie, ze mojej zonie zablokowal sie kluczyk i nie wrocil do konca na swoje miejsce podczas rozruchu i przez to nie miala nawiewu. Natomias na pytanie czy slyszala jekies "dziwne dzwieki" - odpowiada, ze nie :/

 

Ostatecznie.

W chwili obecnej po przekreceniu kluczyka nie ma reakcji - lampki nie przygaszaja, tak jakby do rozrusznika nie dochodzilo napiecie.

 

Jezeli jest to sprawa elektryczna to gdzie szukac przekaznikow, lub bezpiecznikow odpowiedzialnych za to?

 

Natomiast jezeli jest to sprawa samego rozrusznika, to gdzie go szukac :D ? Czy jest on mocowany od gory czy od dolu, z prawej, czy z lewej strony? Wiem, ze to prymitywne pytanie, ale nie moge go znalezc, wiec szukam podpowiedzi, gdyz chce na krotko sprobowac, czy rozrusznik kreci.

 

Auto na holu odpala bez problemu i pozniej nie ma problemu z ekspolatacja

 

Pozdr.

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kczarnecki, kol. co do silnika to nie mogę ci odpowiedzieć, bo jeszcze nie widziałem tej nowej wersji .Jednak chcę cię ostrzec ze jak będziecie dalej zapalać na hol to długo tym samochodem nie pojeździcie .Proponuję zakup instrukcji do tego samochodu :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to sprawa elektryczna to gdzie szukac przekaznikow, lub bezpiecznikow odpowiedzialnych za to?

po lewej po odkręceniu schowka i pod maską między aku a podszybiem sa bezpieczniki w skrzynkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jezeli jest to sprawa elektryczna to gdzie szukac przekaznikow, lub bezpiecznikow odpowiedzialnych za to?

po lewej po odkręceniu schowka i pod maską między aku a podszybiem sa bezpieczniki w skrzynkach
Tak, wiem juz tam sprawdzilem i wszystko jest ok.

 

A co do silnika to nie jest to njnowsza wersja co w modelu III.

 

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2007 10:27 ]

...a moze ktos mi podpowie, gdzie moge dostac jakas instrukcje do mojego Opla - chodzi o to aby zlokalizowac sam rozrusznik oraz bezpieczniki/przekazniki odpowiedzialne za rozrusznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kczarnecki, myslę,że rozrusznik jest tak jak w kazdym aucie(mam 1,6 bena),czyli otwórz maskę i patrz między silnikiem a skrzynią,powinieneś zobaczyc walcowaty kształt i grube przewody.

Tu masz instrukcje,sprawdzałem przed chwilą ,link do astry działa http://forum.opel24.com/astra-vt1697.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było czuć żadnej spalenizny w aucie albo pod maska?? Ja miałem podobnie, okazało sie że rozrusznik nie schoiwał zębów po odpaleniu i skopcił się, chodząc razem z silnikiem. A żeby było smieszniej wtedy moja żona jechała (http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo podobno smrodu http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Sprawdze dzis jeszcze raz gdzie on wlazl...te rozrusznik.

Wszystko jest tak zabudowane, ze przed rozebraniem lepiej sie upewnic

 

Narazie dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności