Skocz do zawartości

1.7 dti -coś puka


Gość tapiseba84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tapiseba84

Witam

 

Dzis tak sobie jechałem i poczułem ze cos tak delikatnie puka !

ale jak zaparkowałem auto i jak skrecam w prawo i w lewo słysze takie ostre pukanie co to moze byc drazek kierowniczy a moze przegub ? czy cos innego prosze o pomoc ! Pozdrawiam

 

zmieniłem temat/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapiseba84, poproś aby ci ktoś pokręcił kierownicą i sam dojdziesz co puka może być gałka, drążek stabilizatora ,sworzeń na wahaczu itd.. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej to przegub uwazaj bo jak szczela przy skrecie to w ktoryms momencie peknie i po dalszej jezdzie a nie da sie jak w kaszlu tak szybko wymienic a i koszt dosc spory :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tapiseba84

cos puka na 100% w czasie jazdy w prost tez ale teraz byłem na dole i kolega pokrecił kierownica i słychac jak skrecał prawo i w lewo to cos tam strzela ale moze to byc inny dziwiek i dodam ze prawy stabilizator to mi juz puka od 3 miesiecy to wiem ale teraz jakby cos w lewym kole nie wiem ? dodam ze tak mi sie wydaje ze w czasie jazdy moze to byc takie cykanie ale nie jestem pewny hmm... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos puka na 100% w czasie jazdy w prost tez ale teraz byłem na dole i kolega pokrecił kierownica i słychac jak skrecał prawo i w lewo to cos tam strzela ale moze to byc inny dziwiek i dodam ze prawy stabilizator to mi juz puka od 3 miesiecy to wiem ale teraz jakby cos w lewym kole nie wiem ? dodam ze tak mi sie wydaje ze w czasie jazdy moze to byc takie cykanie ale nie jestem pewny hmm... :/

Sprężyn nie wymieniałeś przypadkiem? Może któraś jest pęknięta, albo coś nie tak z łożyskami w kielichach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tapiseba84

nie nie chociaz moze łozysko ktores tak sie zachowuje zreszta mozliwe tak delikatnie słychac takie buczenie jak jade w lewo i krece moze byc to ale to by sie dwa łozysko porozwalały ? nie sadze :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli ruszasz powoli na skręconych kołach na max i stuka a raczej chrupie to najprawdopodobniej przegub, słuchać go najczęściej przy ruszaniy na skręconych kolach. sprawdź czy przy jeździe na luzie też ? jeśli tak to szukaj w zawieszeniu. Mnie ostatnio pękla sprężyna na samym dole w kielichu widać nie bylo a stękało jakby walnął przegub. Sprężyny to normalka po dluższym przebiegu bo nie mają wyprawy gumowej tak jak w starej asterce tylko metal na metal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz

 

przebieg mam większy i nie wymieniałem przegubów, sprawdź jeszcze gumy osłonowe na przegubach tylko badzo dokladnie jak jest dziura to pewniacki przegub bo nie wytrzymują długo jak wleci woda i piasek.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tapiseba84

Witam a wiec tak przejechałem sie i 5 km był spokoj ale pozniej znow cos chrupało i znow z lewej strony nie wspomne juz o prawej wszystko sprawdziłem oslony gumowe sa ok ale jeszcze jutro pojade do mechanika nich sprawdza zawieszenie bo naprawde nie wiem co to moze byc a niechce zabardzo jezdzic bo czasem moge zgubic przednie koła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności