Skocz do zawartości

Corsa C długość ramienia wycieraczki


Gość leszeksz2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym dublowaniem coś mi się pomieszało że wysłałem 2 razy.

Wracając do tematu czy zmiana na dłuższą nie będzie miała negatywnych skutków dla silnika wycieraczek?

53 cm może być za mało. Pójdzie wyżej o ok 1.5 cm wiec niewiele, ale zmienię i zobaczę.

Edytowane przez leszeksz2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpłynie na silniczek. W ogóle to dziwna sprawa, bo na szybie widać "stary ślad" i wycieraczka była znacznie dłuższa. Ramię od kierowcy masz standardowej długości jak wspomniałeś, więc powinieneś tak jak u mnie i marcela przy długości 50cm mieć wszystko OK. Podjedz do sklepu i po prostu przymierz kilka długości aż trafisz, która będzie Ci odpowiadała. Przy znacznie dłuższej wycieraczce kierowcy zwróć uwagę żeby nie haczyła o wycieraczkę pasażera. Ewentualnie gdyby coś było nie tak jak trzeba, można zdjąć ramię pasażera i dać je pół centymetra niżej żeby było niż kierowcy, wtedy ich praca nie będzie kolidowała ze sobą.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "stary ślad" został po tym jak zamieniłem miejscami całe ramię wycieraczki pasażera z kierowcą.

Jeżeli chciałbym dobrać wycieraczkę aby wycierała na takiej wysokości jak pasażera (może trochę niżej) to musiałbym założyć gdzieś o ok 15 dłuższą niż mam teraz.

P.S. Ramię wycieraczki mierzyłeś razem z mocowaniem tak jak na foto (to nie jest moje ramię wycieraczki, tylko foto poglądowe z allegro)

post-23504-0-31564400-1317281397_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę dziś u siebie i napiszę jak to wygląda.

 

OK więc mierzyłem podobnie jak na zdjęciu, ale oczywiście ramie było zamontowane i leżało z piórem na szybie :

 

Od pasażera długość około 59cm od kierowcy długość mniej więcej 47cm. Może być minimalne przekłamanie wymiaru, ale mniej więcej tak to wygląda.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zakładałem dłuższą wycieraczkę (58 cm) i "granica" wycierania poszła wyżej o ok 4 - 5 cm (nie kolidowała z prawą wycieraczką). Zakładałem też ramię od Astry (ok 47 cm) z wycieraczką 50 cm i "granica" była wyżej o 3 - 4 cm. Jednak i tak za nisko.

Czy mógłby ktoś zrobić fotki jaki zakres szyby (górny i dolny) powinny zbierać prawidłowo wycieraczki. Prosiłbym też aby zmierzyć ile jest od górnego i dolnego brzegu szyby do brzegu wycieraczki i do środka ramienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

Nie wiem czy problem jest aktualny, ale na watek trafilem przypadkiem w tym momencie.

Moim zdaniem, problemem niekoniecznie jest dlugosc pior wycieraczek, a moze nim byc zakres dzialania wycieraczki pasazera.

W moim przypadku, czesc szyby niedoczyszczona przez wycieraczke kierowcy "domiata" wycieraczka pasazera, ktorej zasieg (gorny) siega mniej wiecej osi symetrii kierownicy. Tym sposobem niedoczyszczony pozostaje waski, przyciemniony, gorny pas szyby i pomimo 1,90 m wzrostu nie narzekam na widocznosc.

 

--

Pozdrawiam

Kuba

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy,ale odpowiedz pisalem z komorki. Mam nadzieje, ze przekaz jest jasny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam po dłuższej przerwie.

Jakiś czas temu zauważyłem że zagięcie wycieraczki jest w innym miejscu niż w innych corsach.

Postaram się wyjaśnić na zdjęciach.

Wygląda u mnie to tak:

Zagięcie 1 jest naprzeciw osi prawej wycieraczki

 

post-23504-0-32286700-1389629821_thumb.jpg

 

W innych (przeglądałem na portalach aukcyjnych i rzeczywistości) zagięcie 2 jest naprzeciw osi prawej wycieraczki.

 

post-23504-0-92799500-1389630773_thumb.jpg

 

post-23504-0-55580300-1389630921_thumb.jpg

 

Mi się wydaje że lewe ramię jest za krótkie.

Pytałem sprzedawców (na portalach aukcyjnych) o długość lewego ramienia i od jednego dostałem odpowiedź że ma 49 cm, drugi podał 47-48 cm.

Czy może ktoś potwierdzić że jest inaczej niż u mnie?

Edytowane przez leszeksz2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość leszeksz2

Witam.

Problem rozwiązałem.

Kupiłem ramię o długości 49 cm (tak jak powinno być w oryginale). Cała wycieraczka "poszła do góry", lewa i prawa strona wyciera na tej samej wysokości.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności