Skocz do zawartości

astra 2 1.6 8V nie odpala gdy jest rozgrzany silnik


Gość ccasienka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może temat już taki był tylko nie mogę nic podobnego znaleźć.

Mój problem zaczął się ok. 2 tyg. temu. Po przejechaniu 40 km wyłączyłam silnik, po powrocie do samochodu po ok. 10 min. samochód nie chciał odpalić. Po ok. 40 min.odpalił normalnie. Sytuacja się powtarzała. Błąd, który pokazał 0335 - czujnik wału korbowego. Wymieniony na zamiennik i nadal go pokazuje. Sytuacja się nie zmieniła. Dzień wcześniej przed problemem byłam na wymianie filtra paliwa, gdzie został złamany trójnik - trójnik wymieniony a problem nadal istnieje. Samochód nie chce odpalać nawet jak jest zimny. Usłyszałam, że chyba wysiadła pompa paliwa. Rozrusznik kręci. Proszę o pomoc bo drobna awaria zaczyna przeradzać się w duże koszty.

Astra 2 2001 1.6 8V, 85 kucy z gazem.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli chodzi o wszystko co jest związane z elektroniką/elektryką - czujnik wałka również - nie powinno się raczej stosować zamienników, tym bardziej takich nie wiadomo skąd. Mój np zamienników w ogóle nie toleruje.

Po drugie jeśli już popełniłaś ten błąd i kupiłaś zamiennik, powinnaś zaraz po wymianie usunąć błąd z pamięci komputera, bo nie wszystkie kasują się same.

Pompę paliwa zapewne masz pod siedzeniem z tyłu, tak czy tak powinno pyknąć po przekręceniu kluczyka, co jeszcze nie jest oznaką sprawnej pompy ale chociaż będziesz wiedziała, że prąd do niej dochodzi.

Pompa to nie jet duży koszt więc jak auto nie miało wymienianej to warto to zrobić.

Potem możesz jeszcze zainteresować się czujnikiem temp. silnika. Kilka złotych oryginał kosztuje.

Edytowane przez max-ell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że tego nie wpisałam. Błąd za każdym razem podłączenia komputera był kasowany.

Co do pompy ja nigdy nie wymieniałam

Ale problem samochodu już się rozwiązał. Okazało się że pompa się zepsuła. Nie stawiałam na nią ponieważ kilkanaście lat wstecz jeżdżąc maluchem zepsuła się pompa podczas jazdy i samochód tylko na hol. Nie przypuszczałam, że w taki sposób może objawiać się pompa. Stwierdzam,że jeżdżąc na gazie trzeba mieć trochę więcej paliwa niż 1/4 baku. Jedyna strata - zakup czujnika.

Dziękuje za odpowiedzi.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności