Skocz do zawartości

dziwny dźwięk przy odpalaniu astra 1.7 td


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, a może to nie problem. Kupiłem astrę II 1.7 td i podczas każdego odpalania, nie ważne czy silnik jest zimny czy ciepły, wydaje sie dziwny dzwięk tzn. tak jakby coś zaświszczało, albo jakieś koło się rozpędzało. Dzwięk jest metaliczny. Jak tylko auto odpali sie silnik pracuje juz równo i bez żadnych problemów. Rozmawiałem z jednym z znajomych i mówił mi że to jakiś bendiks. Co wy nato? Pomóżcie jeżeli ktoś zna się na takich problemach. Napewno narazie pojeżdzę, ale nie chcę żeby coś tam się rozsypało i lepiej zawczasu coś wymienić, tym bardziej że za kilka miesięcy zima.

Dzieki z góry za pomoc

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po odpaleniu silnik chodzi jak pszczółka. tylko podczas przkręcania kluczyka gdy silnik odpala jest ten dzwięk.

tak mam klimę, ale podczas uruchamiania silnika jest ona wyłączona.

Jeżeli to byłby bendiks, jest5 to kosztowna sprawa i czy normalny mechanik da radę to zrobić czy trzeba elektryka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to byłby bendiks, jest5 to kosztowna sprawa i czy normalny mechanik da radę to zrobić czy

Nie koniecznie bendix może masz łożyska do wymiany tam są bodajże tulejki slizgowe Tylko elektryk bo będzie miał części jak prowadzi działalność http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendix to część rozrusznika i jeśli brzęczy i wiruje coś głośno to może być bardzo prawdopodobne żę to właśnie to,elektryka czy innych fachowców do tego nie koniecznie potrzeba chyba że jesteś noga w mechanice albo nie ma kto ci tego zrobić to wtedy już tylko fachowiec pomoże,ja zrobiłem to u siebie w 30 minut z demontażem i montażem rozrusznika,a koszt nowego bendixu wyniósł mi 35 zł,i działa i kręci i nic mi już nie wiruje huczy itd.http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, najpierw zaczne od bendiksa, tylko muszę spisać albo numer rozrusznika albo obecnego bendiksa żeby go kupić w sklepie.

Narka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, najpierw zaczne od bendiksa

Kol.BRONEK, aby mieć 100%% pewność to ja robię to tak wyjmuję rozrusznik i na krótko z akumulatora go uruchamiam i już wiem co piszczy bo kupowanie w ciemno to tylko części zalegające na półce i nic więcej przemyśl to i tak musisz go wyjmować ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności