Skocz do zawartości

problem z przepływką


Gość najer1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moja astra . po odpaleniu silnika na benzynie samochod strasznie nie rowno pracuje i nie chce sie wkrecac na obroty strzela w filtr i czasami gasnie. gdy odłaczam kostke od przepływki to silnik pracuje o niebo lepiej ale jeszcze nie jest to co powinno byc. podłaczylem dodatkowa mase do przepływki ale nie pomogło niestety :(. juz nie wiem co moge dalej sprobowac moze pomozecie w jakis sposob bardzo prosze o prade. dodam jeszcze ze mam filtr stozkowy czy ona ma na to jakis wpływ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przepływka, chociaż wydaje mi się, że powinno Ci błąd wywalić.

Stożek też może być, bo dostaje wtedy więcej powietrza. U mnie np stożek na gazie w ogóle się nie sprawdził, na benzynie jeszcze pojechał, na gazie się zadusił.

Jakby co to mam przepływkę do X18XE1 Siemens'a oryginał, używany, sprawny - przynajmniej na tyle, że błędy nie wyskakują żadne a samochód jeździ normalnie.

Edytowane przez max-ell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1326 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra

1327 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra

1328 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra

1329 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra

 

Co do przepływki to 75 zł z wysyłką. Zawsze zanim wywalisz 500 zł na oryginał (a innych nie polecam) to sprawdzisz chociaż czy na pewno przepływka.

Ja właśnią ją kupiłem żeby wykluczyć awarię mojego i wykluczyłem a teraz mi zbywa.

Edytowane przez max-ell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bdow.html

1326 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra l

1327 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra 2

1328 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra 3

1329 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu - układ przeciwstukowy cylindra 4

 

To oznacza że powinieneś sprawdzić połączenia /wymienić czujnik spalania stukowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTYLKO ze nie mam filetowego pojecia jak sprawdzic ta przepływke?? pewnie bylbym skłonny ja kupic . i jeszcze jedno gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik stukowego spalanie i czy jestem w stanie zrobic to sam ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czujnika to Ci nie pomogę bo nigdy z nim problemu nie miałem.

A przepływomierz na początek odepnij przy uruchomionym silniku. Silnik po wyjęciu wtyczki powinien zgasnąć. Jak nic się nie stanie to wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepływka do wymiany, bo jak odepnę to samochód chodzi lepiej niż na podłączonej, niestety. A jeśli chodzi oten czujnik , to świece mogą mieć jakiś wpływ ?

Edytowane przez Kacper
capslock

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeździj na wypiętej :)

Co do świec to nie wiem czy mają wpływ na czujnik, ale na pewno na zachowanie silnika tak w ogóle, przerywa, przygasa, czasem coś strzeli w kolektor itd...

I nie pisz dużymi literami bo dostaniesz zjebkę :)

Edytowane przez max-ell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na wypietej tez nie chodzi rewelacyjnie. no wlasnie jak sie nagrzeje do 80 stopni to strasznie dziwnie chodzi przerywa szarpie trak jakby brakowalo mu iskry . a dzieje sie tak jak gwałtownie wcisne pedał gazu jak powoli to nie :) a duzymi bo jestm w pracy a w niej musze pisac duzymi :) ale sory wiecej sie nie powtorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności