Skocz do zawartości

Wybór akumulatora X16szr


Gość asteriks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać czy można do Astry G wsadzić aku wysokość 190 mm, w sumie to nie znalazłem nigdzie ile powinna wynosić max wymiary i jaka powinna być pojemność. Teraz mam wsadzony 50Ah. Zastanawiam się nad Centra Futura 53Ah. Czy będzie dobry do X16szr czy za duży(objętościowo) - super hiper extra sprzętu grającego brak

 

Dzięki

Edytowane przez asteriks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych silników według katalogów jest 47 - 50 Ah. Ja miałem wcześniej 55Ah, ale że mam alternator delco, który daje 14,7 V (podobno to standart przy delco) to aku cały czas się pocił i robił syf koło siebie. Założyłem 60Ah i teraz jest ok. Wymiarami jest taki sam, chyba tylko szerszy o 2cm. Jeżeli chodzi o wysokość to musisz po prostu wymierzyć. Jeżeli ten co masz ma np 170mm to połóż na nim coś najlepiej miękkiego co ma 2-3cm (kulka papieru) ubrudź ją lekko smarem i zamknij maskę, po otwarciu zobaczysz czy dotknęło do maski ...raczej nie powinno

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdzę jak piszesz. Bo chciałem wziąć Centrę Futurę 53Ah lub Boscha Silver S5 54Ah, ale mają 190mm. Jeżeli mi się nie zmieści to chciałbym abyś doradził co lepiej brać:

Bosch Silver S4 44Ah - w lokalnym serwisie za 185 zł

lub

Centre Future 47Ah - z Allegro za 230 zł

 

Centra niby te 3Ah więcej od Boscha to niby nie dużo, ale Bosch z drugiej strony o 6Ah mniej niż mam aktualnie ;]

 

 

Chciałbym żeby mi posłużył te 5 latek chociaż aku. Eksploatowany niezbyt często, czasami zdarza się że tylko raz w tygodniu jadę 10 km i powrót - ogólnie to 7 - 8 kkm rocznie.

Edytowane przez asteriks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci tylko napiszę co usłyszałem jak kupowałem akumulator i zapytałem sprzedawcę o markę B: akumulatory B były dobre dopóki nie zaczęli ich produkować na Ukrainie. -To oczywiście opinia akurat tego sprzedawcy, więc możesz popytać jeszcze o ich jakość.

Właśnie sprawdziłem w katalogu Centra/Exide - można włożyć bez problemu 60Ah ale takie rozwiązanie jest dla pojazdów intensywnie użytkowanych lub/i z niestandardowym wyposażeniem które pobiera dużo prądu. Najlepiej włóż 50-54Ah. Sprawdź sobie opisy: http://webshop-cs.tecdoc.net/centra/?language=PL&country=PL#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem tego Boscha 54Ah. Gość mi zamontował, sprawdził napięcie, było 14,4V przy włączonych światłach, dmuchawie na max i radiu.

Dzisiaj sprawdziłem sobie po postoju (nieużywany około 24h) napięcie po odpaleniu - 14,7 - 14,8V przy WYŁĄCZONYCH wszystkich odbiornika (przy włączonych w sumie zapomniałem a nie chciało mi się iść jeszcze raz ;] ) więc pytam czy takie napięcie jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy pytają mnie...":) czy napięcie ładowania 14,7 - 14,8V jest OK, odpowiadam:

to trochę za wysokie napięcie. Normalne ładowanie (z obciążeniem i bez) powinno się mieścić w zakresie 14 - 14,4V.

Jeśli jednak poprzedni aku 50Ah nie pocił się przy takim napięciu, to 54Ah tym bardziej nie powinien. Jak już pisałem - w moim samochodzie 14,7V to standart i w ogóle się tym nie przejmuję, a chcąc zmniejszyć musiałbym zmienić alternator delco na Boscha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku się nie pocił, przez 3 lata eksploatacji (tyle ja go miałem, a ile wcześniejszy właściciel to nie wiem) nie dolałem ani grama wody. Żarówki wciąż te same, więc chyba nie ma powodów do niepokoju. Dzięki za pomoc w tym temacie. Zamykam

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności