Skocz do zawartości

ASTRA 1.7DIESEL 1993r. Nagle zgasła i nie odpala.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowym użytkownikiem, a do zajrzenia tutaj zmusiła mnie sytuacja. Obecnie znajduję się w pracy w Holandii i moja Astra zdechła mi na drodze. Nagle zgasła i już więcej nie odpala. Wszystko wskazuje na to, że padła pompa paliwa (o ile takowa w Dieslu jest) lub pompa wtryskowa. Niestety usługi mechaników tu są strasznie drogie a ja jestem jeszcze bez pieniędzy. W związku z tym będę starał się sam naprawić auto a części sprowadzić z polski, o ile do wymiany jest tylko pompa paliwa. Problem polega jednak na tym, iż nie mogę znaleźć tego elementu ani w moim samochodzie, ani też w zasobach internetu. Pomóżcie więc w rozwianiu moich wątpliwości:

 

1. czy w tym aucie (OPEL ASTRA 1993r. 1.7DIESEL) jest pompa paliwa lub inny element o podobnym działaniu (jaki)?

 

2. gdzie tego elementu szukać, żeby go wykręcić z mojego auta (tzn. gdzie jest umiejscowiona - w baku, przy silniku itd) i sprawdzić "na krótko"?

 

3. ile kosztuje ta pompa / ten element?

 

4.co jeszcze innego może być przyczyną takiego zachowania auta i takiej usterki.

 

Bardzo proszę o szybką i fachową pomoc gdyż bez mojego kochanego autka czuję się jak bez ręki.

 

PS. w baku jest min 30l oleju napędowego, a tankowane było na markowych stacjach - BP, Shell, Texaco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tego elementu szukać, żeby go wykręcić z mojego auta (tzn. gdzie jest umiejscowiona - w

Pompka znajduje się w pompie wtryskowej i nic tam sam nie zrobisz jedynie całą pompę wtryskową , sądzę że sprawdziłeś filtr paliwa jeżeli jest pusty to inna przyczyna http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Nexia to benzyna, a diesel to niestety nie to samo.

Co to znaczy wszystko wskazuje na pompę paliwową? Jakie są tego objawy? Co sprawdzałeś i jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są tego objawy? Co sprawdzałeś i jak?

Tak jak pisze kol.HArtur1, musisz napisać wszystko co robiłeś aby przypuszczenia były że to pompa , bo może naczytałeś sie na forum i każde zapowietrzenie to od razu pompa http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje czyli moje poprzednie doświadczenia z tego typu przypadkami w Nexi i aucie kolegi, ale tak jak piszecie to były benzynowe auta. Nie wiedziałem, że w Dieslu nie ma pompy paliwa. W najbliższą niedzielę sprawdzę czy auto zapali (bo auto zepsuo się 150km od miejsca mojego pobytu, a dzień wolny mam dopiero w niedzielę), jak podam mu paliwo bezpośrednio do pompy, tzn. przez włożenie przewodu paliwowego przed filtrem paliwa do butelki z ropą,dzięki temu będę wiedział, czy wina leży po stronie pompy wtryskowej, bo taki pomysł podsunął mi kolega przez gg o ile taka możliwość w ogóle istnieje. Sprawdzę też elektrozawór, bo podobno to też może być przyczyną. Zastanawiam się też czy jeśli zapchany jest filtr paliwa, czy można na jakieś 150km podłączyć paliwo bez filtra. Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to czekam na odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy jeśli zapchany jest filtr paliwa, czy można na jakieś 150km podłączyć paliwo bez filtra. Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to czekam na odpowiedź

No tak jak przypuszczałem nic nie robiłeś , a od tego należało by zacząć i były by rady a nie prowadzenie dialogu na odległość http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif Pierwsze co musisz zrobić to wykręcić filtr i zobaczyć czy tam jest paliwo.

Jeżeli będzie to wykręcasz elektrozawór i wyciągasz z niego tłoczek i z powrotem go wkręcasz w to samo miejsce uruchamiasz jak zapali to niestety ale nie zgasisz kluczykiem tylko biegiem zadusić , bo taki jest tylko sposób .Druga sprawa jezeli chcesz podlączyć bańkę paliwa to musi być to przynajmniej 5,l i powrót paliwa przewodem który wraca do zbiornika włożyć do tej banki bo inaczej to byś musiał tankować bańkę co kilka kilometrów a w zbiorniku by sie wylewało zrozumiale napisałem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif czy nie ???http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności