Skocz do zawartości

dziś kupił astre - kilka pytań


Gość zabaco

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Dziś zakupiłem astrę i mam kilka pytań.

Po pierwsze nie wiem, którą wersję mam - rocznik 94, hatchback 1.4 kat, ale chciałbym wiedzieć bardziej szczegółowo.

Następne pytanie, czy to możliwe że ten rocznik ma 104tyś przebiegu? środek wygląda idealnie,żadnych zniszczeń kokpitu, siedzenia w bdb stanie, kierownica zero śladów wytarcia, z zewnątrz też bardzo dobrze, szyby wszystkie w oryginale, nie widać żadnych oznak jakieś kolizji. Nie ma książki serwisowej,ale kupiłem ją od pierwszego właściciela w Polsce, auto sprowadził w 1998r i 65 letniej niemki, a Pan który ją sprowadził ma w tym roku 68 lat... Jedyną wadę jaką udało mi się znaleźć to złamana antena od radia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć bardziej szczegółowo

http://www.vin-opel.eu/

http://forum.opel24.com/topic/43001-Prosba-o-rozkodowanie-VIN/page__st__2900

 

czy to możliwe że ten rocznik ma 104tyś przebiegu?

ludziom nie można ufać, wystarczy cofnąć licznik, zmienić siedzenia, kierownice itd i już masz samochód z małym przebiegiem.

...ale jest to oczywiście możliwe, jeżeli samochód stał długo nie używany lub jeżdżony przez kogoś tylko do pracy w niedużej odległości.

-oby to drugie. Niech Ci się dobrze sprawuje :ok:

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, przebieg na poziomie 104 tysięcy w 17 letnim samochodzie jest mało prawdopodobny, ale możliwy. Chociaż historie o "dziadku, który jeździł tylko do kościoła" to hit handlarzy. Czasem można poznać cofany licznik po tym, że przy przebiegu, z którego go cofnięto, zacina się. Ale nie zawsze tak się dzieje. Silnik jeśli masz C14NZ nie jest drogi w naprawach, może nie powala mocą ale do spokojnej jazdy wystarczy, zużycie paliwa rozsądne, mnie bierze gazu ok. 7,5 litra na 100 km więc benzyny by wypił jakieś 6 - 6,5 litra. Oczywiście jeśli dbasz o układ zapłonowy, filtry itp. Obejrzyj wszystkie węże gumowe od chłodzenia, mogą być sparciałe i niespodziewanie się uszkodzić, lepiej zapobiegać. Wiem z doświadczenia... Części do tej astry są ogólnie tanie, tylko korozja ją lubi, niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie mówił że on jest od starszej osoby itp :)

W dowodzie jest PESEL :) w samochodzie były wszystkie papiery - faktura zakupu w Niemczech(z salonu Opola) i wszędzie widnieje ta sama osoba - czyli Pan od którego kupiłem samochód. W przyszłym tygodniu jadę na przegląd i dokładnie obejrzę go od spodu. Co do spalania to się przekonam - zalałem bak do pełna i jak zrobię koło 500km do znów zaleje pod kurek. Póki co zrobiłem około 180km od wczoraj o wskazówka nie doszła jeszcze do 3/4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności