Skocz do zawartości

Elektrozawór Nagrzewnicy


Gość sloniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników panowie mam pytanko odnośnie tego elektrozaworu, jak mi wiadomo to że samochód nie grzeje to jest przyczyna taka że jest on zapchany i teraz pytanie czy jakbym wymontował ten elektrozawór i te rurki zamontował bez tego elektrozaworu to czy by się coś stało? Ponieważ słyszałem że jest to rzecz zbyteczna że w następnych modelach tego już nie dodawali tylko było zakładane bez niego. Proszę o pomoc bo zaczyna byc coraz zimniej a temp. u mnie w samochodzie nie różni się od tej na dworze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością zaciął się a nie zapchał. Zawór nie jest zbyteczny, zwiększa wydajność klimy. Możesz wymienić na nowy, wstawić rurki lub po przestawieniu w pozycję otwartą odpiąć zasilanie (jeśli nie przecieka). Tu masz opisane jak to zrobić. O tym wszystkim wielokrotnie pisano, wystarczy użyć wyszukiwarki http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817%3A4pg0z23d124&ie=ISO-8859-2&q=zaw%F3r+nagrzewnicy&sa=Szukaj&siteurl=forum.opel24.com%2Ftopic%2F4738-Zawor-nagrzewnicy-Astra-G%2F#gsc.tab=0&gsc.q=zaw%C3%B3r%20nagrzewnicy&gsc.page=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za pomoc :) tamta cala zimę jeździłem nim bez ogrzewania w tym roku nie mam zamiaru :) Jeszcze raz bardzo dziękuje :)

dodano

aaa i przepraszam najmocniej myślałem że będzie profil widoczny samochód to opel astra g kombi 1.6 16V 101Km autko z gazem :)

dodano

aaaa i jeszcze jedno pytanie bo troszkę teraz poczytałem na forum, czyli jak odłączę ten zawór to na wiosnę muszę go włączyć z tego względu że klima nie będzie odpowiednio chłodzić albo w ogóle nie będzie działać ?

Edytowane przez daro
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialanie klimy nie ma to nic do rzeczy, klapami powietrza w rozdzielaczu ustawiamy kierunek przeplywu powietrza przez nagrzewnice lub parownik klimatyzacji. Jedyny minus wywalenia zaworu cieplej wody jest taki, ze uklad minimalnie dluzej bedzie sie nagrzewal przez wieksza ilosc plynu do rozgrzania ( pojemnosc nagrzewnicy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jest on do zrobienia bez problemu koszt jego naprawy(modyfikacji zerowy),nie licząc jego wyciągnięcia.robiłem już dwa takie ,u siebie w Zafci-chodzi juz ze 3 lata i u kumpla w astrze też z rok chodzi.poszukaj moje posty jest tam opis pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego zapoznaj się z regulaminem zwłaszcza z §10. Załączniki http://forum.opel24.com/forum/223-Regulamin-forum/

Zamieszczając fotki nie swego autorstwa wypadało by podać skąd to "pożyczyłeś". Popraw post bo wyląduje w koszu.

Tu masz temat i jak się domyślam autora fotki http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=117

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.sloniol na tej fotce nie ma zaworu jest już zastąpiony przez tzw.lornetkę.jeśli terkocze jest zawór -od strony pasażera ściągnj boczek z tunelu i tam będzie go widać między nagrzewnicą a przegrodą,wchodzą tam zdaje się dwa kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności