Skocz do zawartości

łozsko padło ?


Gość paulmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,posiadam sintre 2,2 benz. i ostatnio zalwazylem ze kiedy wciskam pedal sprzegla slychac taki swist podobny do odglosu turbiny (szczegolnie na wysokich obrotach ) a kiedy puszcze pedal sprzegla silnik normalnie pracuje ,czy ktos z Was mial kiedys taka sytuacje ?osobiscie podejrzewam lozysko oporowe ale nie wiem czy mam racje ,najlepiej rozebrac i zobaczyc ale chcialbm kupic wczesniej czesci (bez samochodu jak bez reki )przebieg 200 tys.nic nie szarpie tylko ten świst ... pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to jest tam hydrauliczny wysprzęglik centralny, u mnie przed wymianą raczej szumiało czy chrobotało , ale nie pamiętam czy po wciśnięciu sprzęgła czy bez wciskania. Dodatkowo wysprzęglik przeciekał co jednoznacznie wskazywało konieczność wymiany.

Wymieniłem też tarcze z dociskiem, gdyż też były już na wykończeniu.( wyciągałem skrzynie niepotrzebnie drugi raz w tym celu, zamiast wymienić od razu ).

Ponieważ nie są to tanie elementy to jeśli nie masz 100% pewności to rozplanuj to na 2 dni. Jednego dnia wyciągniesz skrzynie i zobaczysz co jest do wymiany,zamówisz potrzebne części, a drugiego spokojnie poskładasz.

 

 

Tu opis jak przeprowadziłem tą operacje http://forum.opel24.com/topic/43400-Wyjecie-skrzyni-biegow/

Jeśli zakupisz jednak wszystko wcześniej, to w ciągu jednego dzionka wszystko dasz radę zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc ,tylko nie wiem czy zabierac sie za to teraz czy czekac az calkiem padnie ?co Ty zrobiłbyś na moim miejscu ?w sumie zaczelo gwizadc niedawno ,moze do wiosny wytrzyma ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość paulmach

witam ponownie - dziwna sytuacja wyjalem skrzynie wymienilem wysprzeglik ,tarcza sprzeglowa po regeneracji ,zlozylem wszystko tak jak powinno byc i okazalo sie ze sprzeglo dziala po odpowietrzeniu super ,biegi wchodza idealnie tylko nie wiem dlaczego pozostal ten sam swist przy wciskaniu sprzegla ,co moze byc jeszcze tego przyczyna ? moze jakies lozysko centrujace ? jest wogule cos takiego w sintrze ?pozdr. :placze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności