Skocz do zawartości

2,2 DTI w omedze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Pytanko na temat wspomnianego silnika. bardzo bym prosi

  • uzytkownikow tzch silnikow o opinie. Interesuje mnie awaryjnosc dostepnosc czesci)ceny) no i oczwiscie jak te motorki sie sprawuja w tak duzym aucie. Dodam ze nie liczy sie dla mnie rajd spod swiatel ale raczej kwestie ekonomi )spalanie).
     
    W jednym zdaniu silnik wart polecenia czy raczej nie.
     
    PS.
    Ale sie rozkrecilem dzisiaj :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co się orientuje to jest lepszy od 2,5TD bo jest to silnik oplowski. Ale ten ma niestety sporo mniejszą moc :wink:

 

A tak poza tym to zły dział. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a zą sporo mniejszą mocą to przesadziłem, bo ten silnik ma 120 kucy. Czyli bedziesz się woził tak ja ja swoją 115 konną benzyną.

 

Czyli będziesz się woził poooowoooooliiiiii :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podobno to jeden z najlepszych diesli w omedze... Ale zdania nie mam wyrobionego, tylko z opinii innych wnioskuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo popularny diesel jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) oploskich. Podobno częstą awarią są padające turbiny :( po ostrej albo dłuższej jeździe trzeba czekać aż ostygną :?::?:

 

Co do tej wyższości nad 2.5 to bym z Tomcio-Paluszekiem dyskutowal :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

całkiem dobrze sobie radzi pomimo 125 ps... :wink: tylko turbinka lubi sobie ostygnąć na pracujacym silniku choć chwile.. :( F1 to nie bedzie mistrz oszczędzania też nie ale powinieneś jezdzić i być zadowolony..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jezeli potrzebujesz go do normalnej jazdy to nie ma sprawy 125 kucy calkiem niezle ciagnie,co do turbiny to wystarczy ze jesli juz dojedziesz do celu to poprostu pozwolisz mu przez kilkanascie sekund pochodzic mu na biegu jalowym i sie turbina ochlodzi i jesli bedziesz tak robil to dlugo ci posluzy.W moim oplu mam juz 190 tys i bryka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous
a zą sporo mniejszą mocą to przesadziłem, bo ten silnik ma 120 kucy. Czyli bedziesz się woził tak ja ja swoją 115 konną benzyną.

 

Czyli będziesz się woził poooowoooooliiiiii

 

i tu się mylisz przyjacielu 125 koników w dieslu nijak się ma do 115 z benzyny a to za 1 prostą przyczyną: w benzynie masz 170 Nm przy 3400 obr/min natomiast 2,2 dti ma 280Nm w zakresie pomiędzy 1500 -2750 obr/min i wtedy gdy Ty mieszasz w skrzyni dieselek Ci odjeżdża aż miło patrzeć !!!

Mam ten silniczek w Astrze G kombi natomiast kumpel w Vectrze C (która masę ma całkiem sporą) dla Vectru 0-100 podają 10,8 sek natomiast Astra robi to w 10,2 (jeśli to jest powoli to ;] ) Dla Omegi może być dodatkowa różnica w stosunku do Vectry do 1 sek więc koło 11 do 100km/h ato wg mnie niezły wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności