Skocz do zawartości

chłodnica + wiatrak i nagrzewnica


Gość KytoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem odnośnie swojej astry, wada polega na nie działającym wiatraku + tak mi się wydaje, że nagrzewnicy. A więc króciutki opis po czym mogło się to stać...

 

 

Dnia 20.10.2011 jechałem sobie dość szybko po polnej drodze i wpadłem w tzw. hopę no jak wiadomo to jak się leci to się i spada... później jadąc w kierunku Warszawy na wale miedzeszyńskim ujrzałem wskaźnik temperatury na czerwonej kreseczce, co oznaczało przerwanie podróży i zaglądnięcie pod maseczkę, co się okazało?? przy odpalonym silniku i podkręceniu ogrzewania na full wiatraczek po prostu nie działał, sprawdziłem wszystkie kostki czy dobrze się łączą, sprawdziłem bezpieczniki wszystkie czy dobrze siedzą, gdyż mogły dostać luzu trochę i przestało działać chłodzenie... no cóż dalej wiatraczek nie działał, no to spiąłem na krótko... 2 kabelki do wiatraka i do akumulatora aby móc wrócić do domu... co się okazało po złączeniu na krótko... nie działa mi radio, światła awaryjne, przedni panel gdzie wyświetlana jest temperatura(nad radiem), alarm.... lecz wiatraczek zaczął działać, gdzie mam szukać przyczyny tego iż wiatrak nie działa przy oryginalnym podłączeniu?? i czemu nie działają:

radio, światła awaryjne, przedni panel gdzie wyświetlana jest temperatura(nad radiem), alarm....

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

GG: 38444141 (można mnie najszybciej złapać)

Edytowane przez KytoX
Usunąłem caps lock

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc, wszystko jeszcze raz zostało dokładnie sprawdzone... bezpieczniki są okej, pompa wody też działa bo chłodnica gorąca, termostat nowy jest założony, dziś zamówiłem uszczelkę pod głowicę i oddałem ją na planowanie, samochód już przełącza się na gaz, przyczyną nie przełączania się na gaz było zapowietrzony parownik więc teraz okaże się czy wszystko chodzi na nowej uszczelce i splanowanej głowicy...

 

 

mam do Was jeszcze pytanie odnośnie nagrzewnicy w tej astrze, czy jest tam jakiś czujnik, lub sprężynka która mogła się wypiąć i ona nie włącza wiatraka przy chłodnicy?? a także słyszałem iż jest jakiś bezpiecznik koło radia który jak się spali to nie działają właśnie: radio, klakson, światła awaryjne, wiatrak, a więc 2 pytanko, czy ktoś wie gdzie tego dokładnie szukać i jak to wygląda??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności