Skocz do zawartości

swiatla


Gość szymek55555

Rekomendowane odpowiedzi

witam zaczely mi mrugac swiatla i podswietlenie tapicerki, klimatronik itp. no wszystki co sie swieci. mruga tylko przy najnizszych obrotach jak dodam gazu do 1 tys to przestaje co to moze byc pasek trzeba napiac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z akumulatore to raczej jest ok nie bylo zadnego problemu z odpalaniem nawet przy minusowych temp a takie juz byly w ty roku. i jak nie jest wlaczony silnik to wtegy nic nie mruga tylko na wloczonym i na niskich obrotach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Od lutego tego roku jestem właścicielem Merivki 1,7 CDTI 2004rok z przebiegiem 126tyś.km. Kilka tygodni temu też od czasu do czasu zaczynały pulsować wszystkie elementy świecące w Mery - ale z tego co zauważyłem to działo się to na silniku nie w pełni nagrzanym i zaczynała się świecić kontrolka USTERKA W ELEKTRONICE (samochodzik). Gdy silnik łapał temperaturę objawy znikały i kontrolka już nie świeciła - po ponownym uruchomieniu silnika. Podłączenie do kompa wskazywało na usterkę w układzie grzania świec żarowych ( jak dobrze pamiętam kod usterki chyba 680 - nie jestem pewien na 100% tego kodu). Decyzja była krótka - wymiana świec na nowe (BERU). Trzy poszły z oporem - ale poszły. Czwarta się ukręciła między gwintem a sześciokątem lecz po sprawdzeniu na krótko okazało się że działa więc została "skręcona i usztywniona" i jest OK. Sprawdziłem wtyczkę w module grzania świec czy styki nie zaśniedziały , kolega skasował błąd w kompie MERY i na razie już prawie trzeci tydzień jest OK więc polecam Kolegom którzy mają "pulsujące" Merivki sprawdzenie modułu grzania świec żarowych i samych świec w swoich autkach . Pozdrawiam - Rycho .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem dzisiaj zeby sprawdzic co jest nie tak. wyszlo ze regulator napięcia trzeba wymienic. kolega mial w reno to samo tez mu migalo i tez regulator wymienial. zobaczymy za tydzien mam miec zrobione to dam znac czy to pomoglo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szymek55555

witam no sprawa sie skomplikowała. Otóż zamówił mechanik regulator cena 250 zeta nie wiem czy to jest normalna cena czy nie jest drogo silnik 17 cdti 100km symbol z17 dth. jaka jest cena tego regulatora czy ktos wie?

Druga sprawa powiedział ze stojan był w tragicznym stanie i dal do przewinięcia. Wyczytałem ze koszty przewinięcia to do 150 zeta.

teraz sumujac to wychodzi 400 zeta bez robocizny. czy to jest cena normalna czy poprost gosc chce zarobic na mnie?

i jaka jest cena nowego alternatora? z hory dziekuja za odp. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności