Skocz do zawartości

Zafira A. Szarpie, gaśnie.


Gość Krzysiek90

Rekomendowane odpowiedzi

ZAFIRA A. 2.0 dti 101KM

 

Witam.

Trafiłem na to forum kiedy szukałem rozwiązania na mój problem z zafirką. Znalazłem temat użytkownika piotrek105j : http://forum.opel24.com/topic/45658-Szarpie-jakby-nie-dostawal-paliwa/ . Problem jest podobny, ale nie do końca. Postaram się opisać wszystko tak dokładnie jak potrafię. Zaznaczę jeszcze, że jestem amatorem w mechanice samochodowej, coś tam wiem, czegoś nie wiem. Dziękuje za zrozumienie.

 

Tak jak w temacie mój problem objawia się szarpaniem silnika. Czasem nic się nie dzieje przez np. 300km, a później zaczyna szarpać. Posłużę się tutaj filmem nagranym przez piotrek105j -

. Identycznie moja zafirka szarpie, ale jak już pisałem nie cały czas, zależy w jakim jest humorze. Często tak, ze dalsza jazda nie jest możliwa. Zdarza się, że zapala się kontrolka silnika i auto traci moc (tryb awaryjny)? Poszarpie i znowu przestaje i tak w kółko. Ostatnim razem kiedy się zapaliła wspomniana już konrolka wrzuciłem luz i przegazowałem auto, zgasła. Wtedy też, kiedy szarpie, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, ronda po wrzuceniu na luz auto gaśnie, nie zawsze, ale często. Zafirka była już u mechaników, rozkładali ręce. Jeden z mechaników doszukał się błędu sterownika pompy ( nie pokazywał mi go, ani nie dał wydruku dlatego nie wiem jaki numer błędu ). Powiedział tylko, że pompa do regeneracji ( koszt około 2 000 zł ). Jest taka możliwość, że to właśnie pompa ? Zastanawiam się ponieważ doszukałem się firmy, który zajmuje się naprawą samego sterownika i koszta są wtedy mniejsze. Boję się robić regenerację, a później się okaże, że to nie było to i szarpać będzie dalej. Dodam jeszcze, że po dłuższej jeździe, kiedy jestem zmuszony zatrzymać się na skrzyżowaniu i silnik przez kilka minut pracuje na luzie to wtedy lubi szarpnąć sobie raz, czy tam dwa razy :) Taki drobny szczegół, ale może przydatny. Drugim problemem, który dosyć często występuje jest problem ze zgaszaniem auta, przekręcam stacyjkę, wyciągam kluczyk a silnik pracuje, pozostaje go tylko zdusić żeby sie wyłączył. Zdarza się też, że po przekręceniu stacyjki silnik gaśnie, ale święcą sie prawie wszystkie kontrolki, nie takim mocnym światłem jak normalnie tylko są lekko przygaszone. Święcą się tylko kiedy światła są załączone. Myślę, że te dwa problemy mają ze sobą coś wspólnego, ale opinie pozostawiam wam.

 

Bardzo proszę o zainteresowanie moim tematem i ewentualną pomoc, z góry bardzo dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłanczający sie silnik,szarpanie świadczy o uszkodzonej pompie lub regulatora dawki.

Tu taki opis na taki temat.

Uszkodzeniu uległa cewka dawkująca paliwo (Zawór regulacji dawki dokładniej)...Wymiana przyniosła zamierzane efekty, auto juz tydzień czasu pracuje bez zarzutu, co najważniejsze naprawa została wykonana bez konieczności demontażu pompy wtryskowej a koszt imprezy to 300zł (+/- 50zł za diagnostyke elektroniczną). Objawy były takie same jak przy padającej pompie lub sterowniku pompy...po rozgrzaniu auto szarpało na trasie by wkońcu całkowicie zgasło, co ciekawe check zapalał się dopiero gdy auto zgasło i przy próbie odpalenia juz gasł.

 

pompawtryskowavp44.th.jpg

Edytowane przez zafek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika, zrób porządną diagnostykę, tylko spisz numery błędów. W wyszukiwarce poszukaj tematów o blokującej się stacyjce.

http://forum.opel24.com/topic/857-blokowanie-sie-stacyjki/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię mechanika, poproszę o zrobienie porządnej diagnostyki i napiszę jakie błędy pokazało. Powiem mu o tej cewce, zobaczymy co on na to.

Zapomniałem dodać, że była wymieniana kostka stacyjki, ale to nie pomogło. Przesmaruje stacyjke WD40. Mam tylko nadzieję, że nie będzie żadnego zwarcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAFIRA A. 2.0 dti 101KM

Witam. Drugim problemem, który dosyć często występuje jest problem ze zgaszaniem auta, przekręcam stacyjkę, wyciągam kluczyk a silnik pracuje, pozostaje go tylko zdusić żeby sie wyłączył. Zdarza się też, że po przekręceniu stacyjki silnik gaśnie, ale święcą sie prawie wszystkie kontrolki, nie takim mocnym światłem jak normalnie tylko są lekko przygaszone. Święcą się tylko kiedy światła są załączone.

 

stacyjka1.th.jpg

 

stacyjka2.th.jpg

W tym miejscu przeważnie sie zacina stacyjka ale tobie sie nie zacina więc smarowanie to tak jak umarłemu kadzidło ale nie zaszkodzi.

stacyjka22.th.jpg

Stawiam na źle wymienioną lub źle naprawioną kostke stacyjki.

Edytowane przez zafek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Krzysiek90

http://www.youtube.com/watch?v=NaujyiSw_20

 

Witam.

Dzisiaj, a dokładniej kilkanaście minut temu poszedłem 'przepalić' zafirke co by się trochę rozruszała i przypadkiem odkryłem coś związanego prawdopodobnie z moim problemem, nagrałem to i zamieściłem na yt. Dodałem jej gazu i po dojściu do 2 tys obrotów szarpło i znowu to samo co widać na filmie. Niestety u mechanika jeszcze nie byłem, ciężki miesiąc się zapowiada i musiałem się wstrzymać :)

Dodam jeszcze, że zaraz po odpaleniu i dodaniu gazu przy 1-1,5 tys obrotów było słychać dziwny pisk, później też ale już mniej.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności