Skocz do zawartości

Jakie CB radio do Zafiry


Gość foni-r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę,że nadszedł czas na CB radio do Zafiry.

 

Nie znam się na tym za bardzo,wiec postanowiłem zapytać.

Ponoć trzeba dobrać CB do danego typu silnika [zakłócenia] .

 

2L. DTI [diesel] 2001r.

 

Chodzi mi głównie o to żeby nie był to SZUMOFON!

 

Kwota do 400zł.

 

Antena coś koło:

SIRIO ML-145

http://allegro.pl/an...1884648076.html

 

Bardzo proszę o konkretną pomoc ,bo po przeczytaniu iluś tam podobnych tematów mam w głowie mętlik.

 

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez foni-r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem

Tematów o cb jest co najmniej kilka na tym forum

Ponoć trzeba dobrać CB do danego typu silnika [zakłócenia]

Szczerze pierwszy raz słyszę , w starej fieście na starej onwie miałem zakłócenia , konieczny był filtr. Teraz myślę że radia poszły do przodu.

Za 400 powinieneś kupić jakiegoś presidenta (bez anteny). Obejrzyj też alana 42 w wersji do auta, w gruszce masz całe radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pierwszy raz słyszę , w starej fieście na starej onwie miałem zakłócenia ,

 

Przeczytałem o doborze radia do konkretnego rodzaju silnika na zdaje się 3 forach o tematyce CB i to dzisiaj.

Nie znam się na tym kompletnie.

Ale dziękuje za pierwszą podpowiedz i liczę na więcej.

 

Do 400zł na Allegro jest olbrzymia ilośc CB .

Parametry i przechwałki sprzedawców nic mi nie mówią.

Wolę rady kolegów i koleżanek z Naszego forum.

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Alana chyba 109- proste radio bez fajerwerków, miałem je w kilku autach, diesle i benzynki, nigdzie nie było zakłóceń. Ważna kwestia to antena i ewentualne strojenie. Choć ja kupiłem antenę nie wymagającą strojenia . Poczytaj opinie o president tommy, kuzyn sobie kupił, bardzo fajne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tobie YOSAN TURBO super radyjko z dobra regulacja szumów i zakłóceń masz przycisk ASQ i zapominasz o gałkologi to radio mam w 2 samochodach i sprawuje się super jedyna wada to troszkę duże ale jakość dobra i gruszka tez super się sprawuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YOSAN TURBO JM-3031 ciekawie wygląda i trafiłem już dziś gdzie indziej na dobre opinię.

Czy antena:

SIRIO ML-145

http://allegro.pl/an...1884648076.html

To dobry wybór do tego radia?

 

I czy rzeczywiście z szumami nie jest problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio ml 145 to bardzo dobra antena. Właśnie kilka dni temu kupilem bo miałem już dosyć starej chińskiej anteny, która mi tylko szumy ściągała. Antene dobiera się w zależności od tego gdzie będzie używane radyjko- miasto/trasa. Alan 109(posiadam) zwykle proste radyjko, mi bez problemu wystarcza. Z polecanych w nisiej cenie Yosan Pro 110 albo 120.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej już się decyduję na antenę-SIRIO ML145.

Radio -YOSAN TURBO JM-3031.

Na Allegro znalazłem u sprzedawcy z mizerną liczbą negatywów co do pozytywnych komentarzy za 299zł.

Zadałem pytanie czy taką antenę mają i poczekam.

 

Chyba,że ktoś obali dobrą opinię tego czegoś.

 

Nie chodzi tu o to żeby było tanio.

Nie znam się na obsłudze CB ale myślę sobie,że po jakimś czasie wybierając teraz jakieś tańsze mogę żałować.

Więc wolę dołożyć.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta automatyczna blokada szumów w mikrofonie.

Kosztem czego-zasięgu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada szumów w yosanie działa bardzo dobrze masz w gruszce włączenie i na radyjku zapomnisz o regulacji bo naprawdę dobrze sobie radzi i redukuje zakłócenia mam w dizlu i bezyniaku, jedyna wada to wys. tego radyjka mogło by być o 3-4mm mniejsze by się mieściło w kieszonce w astrze tak to musiałem podciąć ale radyjko naprawdę spoko link do testu http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=6605

zasada działania ASQ to to samo co redukujesz gałką szumy tylko działa to z automatu

sam się zdiwiłem bo nawet działa dobrze ale jak ci sie nie spodoba zawsze masz możliwość regulacji gałka

jest jeszcze jeden yosan Radio CB Yosan EXCALIBUR niestety nie wiem jak działa ale przymierzam kupić do samochodu teściowi

to wtedy sprawdzę jaka jest różnica a kupuje bo ma głośnik z przodu tak ze zobaczymy różnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności