Skocz do zawartości

Opel Corsa C - pomoc w wyborze radia


Gość k89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie zakupiłem Corsę C z 2003 roku. Mam w niej fabryczne radio Blaupunkt na kasety. Chciałbym kupić radio na CD i tutaj zaczyna się problem bo kompletnie nie wiem co wybrać. Czy lepiej kupić fabryczne radio na CD? jeśli tak to jakie? Czy może nie oryginalne radio? tylko czy podłączenie takiego nie jest zbyt skomplikowane? Proszę o pomoc w wyborze. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oryginalne to CDR2005 na zwykłe CD, bo instalacja standardowa tylko na takie pozwoli. Jeśli CDMP3 to niestety przeróbka instalacji z wymianą wyświetlacza włącznie, co jest nieopłacalne. Można kupić kieszeń w miejsce 2din i zamontować zwykłe radio, ale wiadomo, wtedy RDS na wyświetlaczu nie będzie działał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli oryginalne to CDR2005 na zwykłe CD, bo instalacja standardowa tylko na takie pozwoli. Jeśli CDMP3 to niestety przeróbka instalacji z wymianą wyświetlacza włącznie, co jest nieopłacalne. Można kupić kieszeń w miejsce 2din i zamontować zwykłe radio, ale wiadomo, wtedy RDS na wyświetlaczu nie będzie działał.

Aha, czyli jeśli kupię radio cdr2005 to tylko wyjmuję stare i wkładam to i wszystko powinno działać bez dodatkowych instalacji tak?
Na allegro nie znalazłem nic pod nazwą cdr2005 udało mi się znaleźć tylko coś takiego: http://allegro.pl/radio-cd-opel-corsa-astra-vectra-meriva-cdr-2005-e-i1863959182.html
Czy te radio też można wrzucić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak CDR 2005. Wejdź w kategorię RADIA ale CD i FABRYCZNE i tam dopiero szukaj modelu CDR2005. Radio powinno być wylogowane z poprzedniego auta. Musi mieć też kod, abyś mógł je u siebie uruchomić.

 

Domniemam, że obecnie masz Blaupunkt CAR 2003?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak CDR 2005. Wejdź w kategorię RADIA ale CD i FABRYCZNE i tam dopiero szukaj modelu CDR2005. Radio powinno być wylogowane z poprzedniego auta. Musi mieć też kod, abyś mógł je u siebie uruchomić.

 

Domniemam, że obecnie masz Blaupunkt CAR 2003?

Tak mam Car 2003. Czyli twierdzisz że śmiało mogę kupić cdr2005 i raczej powinno działać bez problemu?

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest taka sama czyli starego typu w obu radiach. Sam u siebie mam identyczne radio jak Ty i myślałem nad zmianą, ale w końcu odpuściłem i korzystam z transmittera, choć najczęściej i tak słucham samego radia.

Pamiętaj radio powinno być wylogowane i sprzedający powinien dać Ci do niego kod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym starszym, ale w 2005 im więcej prób wykorzystanych tym dłużej trzeba czekać na możliwość wpisania kodu a samo wpisywanie to jakaś paranoja. Testowałem to raz na VC i cierpliwość oraz nerwy trzeba mieć ze stali. Nie to co w moim 2003 prosto, łatwo i szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności