Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem


Gość brytanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powalczyłem sam, teraz kieruje swoje pytanie do was, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł i doradzi.

 

Jeśli chodzi o mój problem z ogrzewaniem to jest on tego typu, że nawiewy kiedyś dawały gorące powietrze, po przytknięciu do nich ręki po dłuższej chwili prawie parzyło. Teraz powietrze lecące z nawiewów jest ciepłe, i tylko przy 1 biegu dmuchawy. Na 2 robi się letnie, na 3 całkiem zimne.

Dodatkową ciekawostką jest to, że ciepło leci ze środkowych nawiewów i od pasażera, kratka po lewej stronie nawet na 1 biegu daje zimne powietrze.

 

Wszystkie klapki i cięgna przejrzałem, podejrzewam, że jest to zapchana nagrzewnica ale czy na pewno ? Płyn chłodniczy jest na odpowiednim poziomie, termostat też wymieniłem w zeszłym miesiącu.

 

Dodam, że jak na chwile wyłączę nawiew i odczekam ze dwie minuty i ponownie go włącze to przez moment leci z niego gorące powietrze jak dawniej, zarówno z bocznego od kierowcy jak i z pozostałych.

 

Czy zwykłe odpięcie przewodów i przepłukanie nagrzewnicy bieżącą wodą starczy ? Czy możliwe, żeby w układ wentylacji dostały się jakieś zanieczyszczenia (kawałki liści itd.) i zapchały sama nagrzewnicę od zewnątrz w obudowie ? Podobną sytuacje miałem kiedyś w fieście, ale nie wiem czy jest to możliwe w Asterce. Pytam, bo nie chce mi się rozbierać konsolki :P Co prawda można się tam dostać od dołu jednak i tak jest to sporo roboty.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nagrzewnica nie jest drożna miałem podobny problem wyciągnąłem nagrzewnice i tak jak doradził mi znajomy zalałem octem i gotowałem chwile w garnku dosłownie jak potrawei mi pomogło tylko pamietac trzeba zeby nie przesadzić za dłudo mozna tą czynność powtórzyć a co do preparatów to można kupić na stacji do czyszczenia układu chłodniczego lub ocet czy kwasek cytrynowy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności