Skocz do zawartości

President to dobry wybór?


Gość papis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przyznam się, że do świata CB dopiero wchodzę i stąd moja prośba o pomoc. Szukam dobrego sprzętu i nie ukrywam, że jakość przekazu jest dla mnie sprawą fundamentalną.

 

Mój kumpel korzysta z President Johnny III ASC i bardzo zachwalał to urządzanie. Prośba o info czy korzystaliście z tego modelu i jaką generalnie macie opinie na temat urządzeń Presidenta.

 

Pozdrawiam,

W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od nie dawno zakupionego Presidet Harry III ASC i tego antenę Sirio Super 9 Blue Line 155cm na podstawie magnetycznej .

Jestem bardzo zadowolony czysty odbiór, jeżdżę najczęściej po mieście więc mam ASC ciągle włączone a w tym modelu pracuje bardzo dobrze czyli jest cicho bez szumów .

Przedtem miałem sunker ellite free bardzo krótko totalna porażka , później jakiś czas Omege III to radyjko juz dobrze pracowało.

Harrego III kupiłem bo po prostu chciałem mieć presidenta :rolleyes: i tyle .

Ogólnie polecam ja jestem zadowolony a to najważniejsze :wesoly:

Jedynie to nad czym się zastanów to antena, może wystarczyłaby np sirio omega 27 czy coś podobnego do 1 metra, oczywiście ważne aby sprzęt zestroić .

Pamiętaj CB radio to nie komórka szumieć musi :devil:

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jeżdżę na harry III z asc plus antenka ML 145 i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.Wcześniej posiadałem szumofon alan 109

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że jedynym racjonalnym wyborem wydaje się President - czytałem bardzo dużo pochlebnych opinii na jego temat :)

 

a podpowiedzcie czy sądzicie, że Johnny III ASC zgra się z anteną Alabama?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiedzcie czy sądzicie, że Johnny III ASC zgra się z anteną Alabama?

 

Antenę się stroi o samochodu a nie do radia. Alabama powinna zapewnić dobre osiągi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega miał na myśli pisząc ZGRA czy będą dobrze współpracować :rolleyes:

Pytanie czy ma już tę antenę czy chce dopiero kupić?

Alabama dość droga antena mająca nie całe 1.5 m a dobrych osiągach ale nie idealnych.

Można nabyć za połowę ceny anteny o podobnych a nawet lepszych osiągach mam na myśli kilka modeli sirio czy nawet lemm .

Przed zakupem radzę zastanowić się czy konieczny mi na dachu bat 1,5 m , a może wystarczy 1m ?

W sumie 0,5 m a zasięg minimalnie gorszy a parametry odbiorcze na pewno lepsze mniej szumów i śmieci .

Moje propozycje sirio omega 27 , sirio turbo 800,sirio CARBONIUM 27 i ciekawostka 95 cm antena sirio delta 27 podobno o zasięgu nawet do 15 km :neutral:, sirtel gamma I i jest jeszcze parę anten lemm.

Są montażowe , na magnes łamane samoskładające się itd itp :spoko: Jest w czym wybierać i nad czym się zastanawiać .

Radio to jedno ale i antena też ważna :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem radzę zastanowić się czy konieczny mi na dachu bat 1,5 m , a może wystarczy 1m ?

W sumie 0,5 m a zasięg minimalnie gorszy a parametry odbiorcze na pewno lepsze mniej szumów i śmieci .

 

Szumy i śmieci można zmniejszyć przez rf-gain a zasięgu nie zwiększysz.

Skoro 0,5 m nie robi różnicy to pomiędzy antena o długości 0,5m a 1m też nie powinno być.

 

Niestety ale jeżeli chodzi o antenę to długości niczym nie zastąpisz.

Co do zasięgu to pomiędzy ML-145 (około 1,5m) a Wilson Little Will (1m) różnica była około 3 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Presidenta NA PEWNO nie warto przepłacać i lepiej kupić solidne Sirio...

Helikalne owszem zasieg znacznie lepszy niż zwykły bat, ale minus jest taki, że gwiżdżą od 80km/h wzwyż... sam mam T3-27 o długości 60cm a pracuje jak tradycyjna 100cm antena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jeżeli chodzi o antenę to długości niczym nie zastąpisz.

Co do zasięgu to pomiędzy ML-145 (około 1,5m) a Wilson Little Will (1m) różnica była około 3 km.

No jednak kolego musisz przyznać że MLK-a sirio a Wilson to nie tylko różnica w metrach ale chyba też w jakości :wesoly:

Jednak zgadzam się z tobą ze zasięg może byc mniejszy może i więcej niż 3 km :unsure:

Tylko jak pisałem warto się zastanowić czy wystarczy mi 1 m na dachu i zasięg w okolicach 10 km?

Co do helikalnych to faktycznie z powodu grubego bata podobno szumią, ale za to metrowa sirio delta odsłuch ma w granicach 13-15 km coś za coś :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak pisałem warto się zastanowić czy wystarczy mi 1 m na dachu i zasięg w okolicach 10 km?

 

Nie wiem gdzie mieszkasz ale na Śląsku łączności na 10 km nie uzyskasz na 19. Inaczej pisząc, będąc w Bytomiu nie mam szans usłyszeć ludzi jak pytają się o drogę np. Katowice-Siewierz czy Katowice-Tychy, chyba że w godzinach późno wieczornych lub nocnych wtedy można takie informacje usłyszeć.

 

Ja mając ML-145 muszę RF-gain skręcić do 1/2 żeby nie S-meter nic nie pokazał, przy pełnym wychyleniu mam około 4S.

Natomiast będąc na wsi mogę RF-gain rozkręcić na maksa i S-meter nic nie pokazuje. Więc wszystko zależy gdzie mieszkamy i gdzie najczęściej jeździmy.

 

Dla jednego 1m będzie wystarczający a inny będzie potrzebował 2m ale o tym każdy musi zdecydować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności