Skocz do zawartości

President to dobry wybór?


Gość papis

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest END jak ktoś sugeruje się schematami "osławionego" swoją znikomą wiedzą i wyśmiewanego na forach o tematyce CB saxona z wawy :)

Panowie to nie to forum, END ma niestety rację a Wy słuchacie speców z pseudo serwisów, proponuję założenie konta na forach CB jeśli Was ten temat kręci a wiedza szybko się pogłębi...

 

Teddy jest kiepski i za te pieniądze macie Yosana 120.

Turbo jak najbardziej i model 1000 jest lepszy od 800.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest END jak ktoś sugeruje się schematami "osławionego" swoją znikomą wiedzą i wyśmiewanego na forach o tematyce CB saxona z wawy :)

Panowie to nie to forum, END ma niestety rację a Wy słuchacie speców z pseudo serwisów, proponuję założenie konta na forach CB jeśli Was ten temat kręci a wiedza szybko się pogłębi...

 

Teddy jest kiepski i za te pieniądze macie Yosana 120.

Turbo jak najbardziej i model 1000 jest lepszy od 800.

Kolego ale dlaczego konto na forum CB jak my sobie tu piszemy?

Po drugie większości z nas jak można chyba wyraźnie zauważyć nie interesują pseudonaukowe teorie fizyczne a praktyczne porady i doświadczenie w tym temacie ! Może i jestem tępakiem ale staram się to poprawić i nie zostać obertępakiem .Miedzy innymi dlatego czytam sobie pisze i :aniolek2: pytam .

Mnie jak i 99% mobilków :wesoly: w kwestii CB interesuje sprzęt prosty w dobrej jakości a przy tym może i tani :brawo:,po co mi wyliczenia, wzory, schematy -zasięg i czystość obioru to się liczy naprawdę nadintelektualne mądrości w niczym mnie nie pomogą a i myślę innym też wprowadzają tylko zamieszanie w temacie i rzeczywiście tu się z tobą zgadzam ich miejsce jest na profesjonalnym forum :brawo:

A co do tematu moim zdaniem Teddy nie jest wybitnym egzemplarzem ale nie nazwałbym go kiepskim ,jest prosty ale nie zawodny i dobrze wykonany może dla niektórych ludzi jest też istotne :roll: to jest PRESIDENT ,

Pisałem w poście wyżej jest kilka CB w tej cenie YOSAN 120 , LAFAYETTE ATENA,MAXON CM10 , FARUN OMEGA III i każde z nich ma swoje za i przeciw.

To samo tyczy się anten dla mnie turbo 800 jest lepsza od 1000 np ze względu na wielkość a jeśli jakieś parametry 1000 ma lepsze są minimalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak i 99% mobilków

A mobilkiem jesteś - dobre. Myślałem, że człowiekiem. Proponuje Ci sprawdzić co ten zwrot oznacza, a potem go używać.

 

Potem na furmańskim kanele słyszymy:

1) Jak dróżka do ...

1) Jak dróżka do ... Z barku odpowiedzi zdesperowany "mobilek" woła:

1) Moblie sprawdzam radio jak mnie słychać ?

2) Dobrze kolego

1) A jak dróżka do ...

 

Zresztą zasób słów "mobilka" jest bardzo ograniczony. Najzabawniejsze jest sprawdzanie radia i zwiększanie zasięgu squlch'em.

 

Niestety "cb-radio" nie jest już tym czym było 20 lat temu. Nie martw się są jeszcze starzy zapaleńcy jak ja, którzy nie traktują tego urządzenia jako tylko dupochron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy można dostać za 250 PLN czy za te pieniądze kupi się coś lepszego?Pewnie będą za i przeciw i dyskusja w koło

Teddy jest kiepski i za te pieniądze macie Yosana 120.

Nooo, to jakieś szczegóły bym prosił - ja laik i tępak radiowy.. Wytłumaczcie czemu ten model a nie tamten.. Nie potrzebuję super wypasu - wystarczy niezawodność..

większości z nas jak można chyba wyraźnie zauważyć nie interesują pseudonaukowe teorie fizyczne a praktyczne porady i doświadczenie w tym temacie

Dokładnie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trudno jednoznacznie doradzić ci co kupić również jestem laikiem w tym temacie , raptem parę lat użytkuje CB.

Obecnie mam President Harry III ASC z sirio omega 27 na magnesie i o tym zestawie mogę napisać że jest super :

-cisza w eterze brak zakłóceń

-dobry odbiór jak i nadawanie

-z omegą zasięg miasto 5-7 km trasa 10-12 km (ocena subiektywna nie poparta pomiarami :rolleyes: )

-małe wymiary radia i składana antena

To wszystko dla mnie jest wystarczające sprawia mi dużo radości a o to w tym chodzi :super:

Niestety koszt zestawu 700 PLN trochę drogo pewnie nie namawiam na silę nikogo do zakupu , ja po doświadczeniach z kilkoma innymi modelami alan, sunker, farun, nie żałuję . Szczerze wydaje mi się że cena tego zestawu powinna być poniżej 500 PLN :-D

Wyżej pisałem o Teddym i powtórzę jeszcze raz jest to proste radio ," bezobsługowe" , niestety brak rf-again(pokrętła regulacji czułości odbiornika - wzmocnienia (w zasadzie osłabienia) stopnia wejściowego) obniża jego wartość ale da się z nim żyć .Na Allegro jest bardzo popularne kilkadziesiąt ofert kupna też w tym musi coś być .

Osobiście ja bym go nie kupił lubię jednak mieć parę bajerków nawet takich których nie używam :aniolek2:

Zastanów się nad tymi które podałem :

YOSAN PRO120

LAFAYETTE ATENA

MAXON CM 10

OMEGA III

YOSAN TURBO MULTI

Lafayette zEUS

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-cisza w eterze brak zakłóceń

-dobry odbiór jak i nadawanie

-z omegą zasięg miasto 5-7 km trasa 10-12 km (ocena subiektywna nie poparta pomiarami )

Ja zawsze myslałem że liczy się selektywność międzykanałowa, czułość odbiornika, skuteczne układy antytrzaskowe itp.

 

A jak zamontuję tą omegę w bagażniku to też taki zasięg łączności będę miał :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, kolego zbisz41 mówiłem że powiadomię jak się sprawuje sirio turbo 800 jak dla mnie to rewelacyjnie współgra z lafayette zeus pro zasięg w mieście to gdzieś troszkę ponad 3,5km mobil-mobil sprawdzałem z kolegą, w trasie nie będę szacował bo dokładnie nie sprawdzałem, dodam że przy strojeniu musiałem obciąć bat o ponad 2,5 cm i z tego względu coś zauważyłem że po obcięciu i zmierzeniu SWR-em swr wyniósł 1,1 no i założyłem taki gumowy kapturek nie wiem do czego służy ale chyba do zabezpieczenia czubka bata no i zmierzyłem jeszcze raz dla pewności i co się okazało że SWR wynosi prawie 1,5 po prostu nie dowierzałem, po zdjęciu tej gumki wróciło z powrotem na 1,1 więc zobaczcie jaki ma wpływ takie małe gumowe ustrojstwo na czubku anteny. Pozdrawiam :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swr wyniósł 1,1 no i założyłem taki gumowy kapturek nie wiem do czego służy ale chyba do zabezpieczenia czubka bata no i zmierzyłem jeszcze raz dla pewności i co się okazało że SWR wynosi prawie 1,5 po prostu nie dowierzałem, po zdjęciu tej gumki wróciło z powrotem na 1,1 więc zobaczcie jaki ma wpływ takie małe gumowe ustrojstwo na czubku anteny.

Brak słów :rotfl:

Może trzeba było stroić antenę zakładając jakieś gumowe elementy na promiennik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swr 1.1 to chyba dobry rzeknę bardzo :spoko:, co do kapturka no to pewnie wydłuża antenę . Zasięg w mieście 3.5 km też ok , domyślam się że jak to sirio śmieci nie łapie.

Też kupiłem nową antenę do mojego harrego III helikalną sirtel gamma II r .Zamontowałem na tylnej klapie na uchwycie montażowym.

U mnie po zamontowaniu SWR był 1-1,1 20 -1,5 40-2,0 mimo tego praca radia była bez zastrzeżeń . Zeskrobałem delikatnie farbę z klapy poprawiłem masę i teraz jest już przyzwoicie.Ogólnie wydaje się że antena jest naprawdę bardzo. Musze trochę pojeździć w rożnych warunkach później zrobie fotki i napisze jakie dokładnie wrażenia amatora CB :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku poświęcił bym się i dojechał do ciebie i dopiero byś zobaczył BARANIE po prostu zrzedła by ci mina co ta gumka ma za znaczenie, w każdym razie w moim samochodzie, a co do tego idioto bo na ciebie to już nie ma słów, ty chyba faktycznie nie czytasz ze zrozumieniem miałeś jakieś problemy w szkole? jeśli pisze że SWR jest lepszy bez tej gumki to ty człowieku piszesz ze mam zakładać jakieś gumowe elemęty a przede wszyskim prosiłem Cię abyś na moje posty już nie odpisywał bo przecież ty jesteś omnibu-C CB radia

Muszę odpisywać bo głupoty piszesz. Teorie sprzeczne z fizyką.

I coś jeszcze: wymień instalację elektryczną w twoim aucie na gumową - nie będą ci się przewody z miedzi utleniały :mrgreen:

Edytowane przez End
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności