Skocz do zawartości

reflektory xenonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie i może ktoś już coś z tym robił i będzie mi w stanie odpowiedziec.

Zamierzam wymienic w swojej Merivce reflektory przednie zwykłe na xenonowe. Stąd moje pytanie czy instalacja elektryczna wymaga jakichś zmian czy mozna je podczepić pod istniejącą, zakładając że xenony sa kompletne a wiec juz z przetwornicami.

 

pozdrawiam uzytkowników OPLI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć moduł poziomujący i dodatkowy przewód, który będzie go łączył z reflektorami (wyczka chyba taka sama ale mniej pinów) oraz spryskiwacze, żeby to wszystko było legalne. Zdaje się, że już kiedyś taki temat był i stanęło na tym, że nie bardzo jest sens przez wzgląd na koszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a skąd wogóle jesteś ? pytam bo ja zamierzam zmienić xenony na zwykłe.... Nie mam poziomiowania ani spryskiwaczy tylko same klosze z przetwornikami (chyba tak to się nazywa). Do tej pory nie było problemów z przeglądami ale ostatnio jest coraz trudniej. W siecie można dostać spryskiwacze i ukłąd samopoziomujący ale nie chce mi się bawić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania, co jest napisane w moim profilu.

 

Prawie napewno poziomowanie reflektorów ręczne nie będzie działąć z tym, od ksenonów więc jeśli ma być na tip top to musi być moduł bo tak sobie myślę, że poziomowanie raczej musi być. Spryskiwacze nie są drogie więc to chyba nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie ręczne działa w moich ksenonach, ale musi być podobno automatyczne czyli opisując w prostych żołnierskich słowach jak jedziesz pod górkę reflektory powinny automatycznie świecić niżej a jak z górki wyżej :) podobno w podwoziu gdzieś montuje się takie "elektroniczne poziomice" które regulują poziom świecenia. No i na pewno nie działa to tak jak w oryginalnych fabrycznych ksenonach...

A spryskiwacze to faktycznie nie problem (muszą być tylko jakieś "wysokociśnieniowe")

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Andreedk sam kupowałeś ten samochód z fabrycznymi ksenonami bez spryskiwaczy lamp (homologacja by nie przeszła tego auta) po prostu ktoś sobie kupił te lampy i przełożył, a co do poziomowanie reflektorów ksenonowych to odbywa się zaraz po uruchomieniu silnika a czujniki są zamontowane na wahaczach po jednym z przodu i tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wyszedłem sprawdzić:) mam spryskiwacze. Tylko u mnie się sie nie włączają za każdym użyciem spryskiwaczy szyby, muszę długo spryskiwać szybę - przynajmniej z 3 sekundy żeby sie wysunęły i zadziałały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Mario_80

Odkopie.

Czy ktos sie orinetuje czy prosta bedzie operacja zamiany swiatel xenon na zwykle lampy w Merivia A? ;)
Czy przerabiac trzeba jakies kostki od swiatel, czy wystarczy tylko lampy podmienic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności