Skocz do zawartości

problem z przednimi wycieraczkami


Gość maretny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i odrazu prosze o wyrozumialosc bo jestem tu nowy i kompletnie zielony, mam nadzieje ze pisze ten post w dobrym miejscu...:)

a wiec mam problem z przednimi wycieraczkami w zafirze...w czasie pracy, wycieraczki pracowaly normalnie az w pewnym momencie wracajac od gornej czesci szyby jedno i drugie pioro zaszlo na siebie i przybraly forme "piramidy" co w efekcie pogielo prawe pioro:/ (patrzac od strony kierowcy)

Wiec wymienilem je na nowe ...ale dwa dni po wymianie w deszczu znowu to samo znowu efekt "piramidy" i pogiete prawe pioro:/ Co moze byc przyczyna i jak to zlikwidowac bo jak tak dalej pojdzie to pojde z torbami przez te wycieraczki...:/

z gory dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do działu ZAFIRA !!

 

A poza tym - coś jest nie tak w ustawieniu skoro zachodzą na siebie a powinny się mijać ..

Przyuważ gdzie i czemu się zderzają i przestaw ..

A może są za długie pióra ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomnialem dodac ze zaczelo sie to od momentu gdy wymienili mi przednia szybe z powodu pekniecia i od tamtej pory dzieja sie te cyrki...

Piora zachodza na siebie zaraz przy powracaniu z gornej czesci szyby na dol..piora maja odpowiednia dlugosc,taka jaka jest wymagana do mojej zoski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piora zachodza na siebie zaraz przy powracaniu z gornej czesci szyby na dol..piora maja odpowiednia dlugosc,taka jaka jest wymagana do mojej zoski

Piszesz odpowiednia długość jaka ?.

Jeżeli są równolegle ustawione do siebie i długość prawej ta od pasażera 55cm a lewej ta od kierowcy 60cm to nie mają prawa się spotkać.

Mając lewą 60cm a prawa 58cm to podczas szybkiej jazdy lubią sobie razem pogadać.Nie ma możliwości cokolwiek zmienić w ustawieniach wycieraczek podczas wymiany szyby tylko żłe nie poziomo i równoległe ustawienie ramion wycieraczek na wieloklinie trzpienia.

Edytowane przez zafek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do mechanika ktory robil mi szybe...zapomnial mnie poinformowac ze zalozyl mi nowe piora bo stare byly zjechane(oczywiscie nawet tego nie zauwazylem) i wsadzil mi dwie 60...wiec poszedlem do sklepu kupilem krotsze pioro na prawa strone i teraz wszystko smiga jak trzeba :)

Dzieki wszystkim za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomnialem dodac ze zaczelo sie to od momentu gdy wymienili mi przednia szybe z powodu pekniecia i od tamtej pory dzieja sie te cyrki...

 

Mogli też zamienić lewe ramie z prawym i dlatego jest ten problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności