Skocz do zawartości

dziwna praca silnika jak zimny Y17DT


Gość yunkers

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem moja Meriva rano jak zapale i przygazuje słyszę jakby silnik tak terkotał jak stary klepak szczególnie na wyższych obrotach na jedynce na dwójce już mniej i jak zrobię parę kilometrów problem zanika i przez resztę jest ok. Problem występuje po nocy jak silnik zimny i wtedy świeci kontrolka ta zółta "z kluczem" i jak złapie temperaturę kontrolka gaśnie i spokój aż dłużej postoi. Bylem podpiąć od kompa i wyszło ze uwalona świeca. Ale czy przez swiece moze tak terkotac? czytam ze sie uruchamia tryb serwisowy jak swieci kontrolka i moze tak chodzic glosno

 

 

widze ze nie jestem sam, zapożyczony film z podobnego postu slychac jak przygazuje

 

Edytowane przez yunkers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli przed uruchomieniem silnika na chwilę zapali się na liczniku żółta spiralka - to oznacza ze świece żarowe grzeją . Po uruchomieniu silnika i ruszeniu po chwili zapali się samochodzik z kluczykiem - to informuje że jest usterka w układzie elektronicznym samochodu bądź w filtrze paliwa znajduje się woda (zgodnie z instrukcją Merivy). Tak jak opisałeś - u Ciebie kontrolka pokazuje niesprawność układu grzania silnika (spaloną świecę żarową). A która jest spalona - to sprawdzisz jak dojdziesz do świec i sprawdzisz je na krótko- każdą z osobna. Przy wykręcaniu świec - rób to delikatnie a wcześniej popryskaj na gwint WD-40 bo łatwo zapieczoną świecę ukręcić. Przerabiałem to w mojej Mery - trzy świece wymieniłem , jedną ukręciłem ale działa i jest OK. Pośpiech przy wykręcaniu nie jest wskazany - lepiej spokojnie i powoli i się zrobi. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi świecami wiem ze jest nie ciekawie. I wiem ze u mnie są na pewno zapieczone:( ale czego ten silnik tak terakota jak zimny. W tyg będę walczył z tymi świecami mam nadzieje ze nie polegnę. Czytałem ze jest środek do zamrażania świec może tym się uda

 

i pytanie czy na kompie wyjdzie która dokładnie świeca spalona? czy trzeba sprawdzać każda ręcznie? bo jak by wyszło która bym wymienił póki co ta spalona

 

i jaki jest maksymalny moment odkręcania świec żeby nie przedobrzyć

Edytowane przez yunkers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Diesle niestety jak są zimne to terkoczą , a szczególnie 1,7 CDTI ISUZU. Ważnym elementem wpływającym na klekot na zimnym silniku jest olej silnikowy (było kilka postów na stronie Merivy na ten temat). Olej jak nie odpowiedni i zbyt gęsty zanim dotrze do punktów smarowania szklanek zaworów daje ten efekt. Oprócz tego konstrukcja Merivy a szczególnie krótki przód wzmaga dźwięki z silnika więc trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić i jazdę na zimnym silniku zaczynać delikatnie a nie piłować go. Co do świec - sprawdzisz je najlepiej jak z każdej zdejmiesz fajkę i sprawdzisz je po kolei na krótko (przewodem z + akumulatora dotkniesz każdą końcówkę świecy - jak zaiskrzy to znaczy że dobra). Tylko dojście do fajek wymaga częściowego demontażu osprzętu na silniku i należy przy tym odłączyć akumulator (+) bo można narobić sobie kłopotu. Przed odkręcaniem świec popryskać w ich gniazda WD-40 , lekko opukać świece aby gwinty wzruszyć i z wyczuciem próbować je wykręcać.Powinno się udać. Trzeba uważać - jak świece powykręcają się z gwintu to prawdopodobnie będzie je ciężko wyjąć bo nagar na końcówkach będzie utrudniał ich wyjęcie. Najlepiej wtedy nie żałować WD-40 - dobrze popryskać w gniazda i delikatnie obracając ciągnąć świece w górę. Powinno się udać. A nowe świece wkręcać z odrobiną pasty miedzianej na gwincie - wtedy łatwiej się wkręcą i nie zapieką na gwincie. Powodzenia !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stało się najgorsze:-/ 3 świece jakoś się wykręciły a 1 się urwała! w tygodniu jestem omówiony w warsztacie gdzie wyciągają takie urwane świeczki

 

 

nvw2up.jpg

Edytowane przez yunkers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak źle - kumaty fachowiec świeczkę wykręci i będziesz pomykał. Jak będzie po robocie opisz to . Jestem ciekaw jakim sposobem wykręci urwaną świecę ( wiercenie i wykrętak do urwanych śrub czy jeszcze inaczej? ). Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności