Skocz do zawartości

Luzy maglownicy


Gość tomekc16nz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekc16nz

Witam. Moja vectra ostanio ma bolączki w maglownicy tzn. w miejscu gdzie drążki są przykręcane do maglownicy jes poważny luz ok 5mm jak stoi na kołach i 1,5 cm jak stoi na klockach.

 

Zdjęcie jako pomoc w umiejscowieniu problemu...

Rozumiem ze to dyskfalifikuje maglownice w dalszej eksploatacji? ??? Szukając uzywki staram sie kierowac jej wiekiem więc od vectry A bede szukał w ostateczności.

Pytanie brzmi czy np Astra F (91-02) dzieli technicznie maglownice z vectra A? Czy do różnych pojemnosci, diesla czy benzyny były różne wykonania? W poblizu mam duzy szrot ale panowie z obsługi nie obecują że będzie pasowac a jest np Astra 1.4 z 97r.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

Już wiem że magiel astry f pasuje do VA różnica tylko w przewodach wspom. które są na maglownicy ale i tak magiel przekładamy razem z nimi.

jak bede robił to rozbije stary magiel na częśi i zobacze co tam tak wali? Proszę kogoś o zamkniecie tematu lub do kosza

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tomekc16nz

Magiel wymieniony. Dawca miałbyć młodszy ale jest starszy-Kadett. Jest to maglownica starszego typu (czytaj Trwalsza) czyli w obudowie stalowej, nowsze typy są aluminiowe. Po pszeszukaniu Neta i dokładnej autopsji tematu w praktyce na 6sztukach (3starsze i 3 nowsze) moge stwierdzić że starszy typ jest mniej podatny na wybicie listwy zebatej w pionie (luzy góra-dół). Może jest to spowodowane tym że na listwie w miejscu przykręcenia drążków oprócz tulejek dystansowych(tak jak w maglownicy aluminiowej) jest prowadnica z tworzywa (bodajze teflonowa). W starszym typie maglownicy jeśli jest luz to trzeba znacznie wiekszej siły aby go znaleć (wywołać) natomiast w nowszym luz jest wyczuwalny odrazu przy małej sile.

To tylko takie moje spostrzeżenia i wskazówki jeśli ktoś niejest zainteresowany regeneracją magla.

Pozdrawiam :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka rodzaje maglownic najprawdopodobniej 3..najlepsze te z koncówaki stalowymi..bo nawet te montuja do land rower angoli...najlepiej to sobie wstawic magiel od deawoo..jest taki sam a napewno mlodszy rocznikowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Niebedę szargał świętości i żadnego dełu bym nie wstawił :dobani: Młodszy rocznikowo może byc od AF

Ogólnie chciałem zauważyć że maglownice w obudowie aluminiowej są delikatniejsze od poprzednika.

Wstawiłem od kadzia,starą zardzewiałą i nawet niemysli żeby mieć luzy :spoko:

Zapomniałemn wspomnieć o wadach bo i takie są, a właściwie jest-troszke słabiej wspomaga (niewiem w jakim stanie ma pompe, może to przez nią)

Edytowane przez tomekc16nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez dewoo wzorowalo sie na czesciach opla..przezucilem kilkanascie sztuk maglownic opla astry vectry kadeta i dewoo tez..daewoo jest taka sama i nawet ma logo Daewoo i GM to,,chodzi mi o to ze mozna kupic w idealnym stanie nie zardzewiala.. nie ulana..i o mniejszym przebiegu..jedyna roznica to moze byc w krzyzaku laczacym kierownice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Żadna nowość że dełu zerżnął z Opla :cwaniak:

Nie wątpie że można kupić ładną i nie wybitą...Ja tylko zauważyłem że starszy typ magla jest wytrzymalszy...

A jak bym szukał w miarę świeżej magli to poszukałbym od AF...były prod. do 2001 r. żadne tam dełu...Nigdy :mlotek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności