Skocz do zawartości

wentylator po właczeniu sie nie wyłacza


Gość stachu

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moja calibra chodzi o temperaturę 95C I cały czas wskazówka pulsuje w gorę i w dól a gdy włącza się wentylator to zbija temperaturę ale nie do tego stopnia żeby się wyłączył i chodzi cały czas wymieniłem termostat,pompę wody i czujniki nic nie pomaga nie wiem o co chodzi za mały obieg?pomocy bo nie chce przegrzać silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydującym elementem, który reguluje temperaturę silnika jest termostat. Ja miałem ostatnio taki ciekawy przypadek. Wymieniałem rozrząd w moim oplu i przy okazji wymieniłem termostat na nowy. Zrobiłem to profilaktycznie bo żeby wymienić termostat trzeba rozkręcić rozrząd. Termostat kupiłem francuski Vertix, Miał byc dobry. Okazało się , że silnik się grzeje. Kupiłem nowy termostat tym razem firmy weler( sorry nie pamiętam jak się to pisze)podobno najlepsze. Też okazał się zepsuty ( facet w sklepie stwierdził że ostatnia reklamacja była 7 lata temu ) . W efekcie założyłem stary. Nie będę tu pisał ile razy rozkręcałem ten rozrząd zaczym doszedłem do tego, że to termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat mam niby dobrej firmy to vagler nie pamiętam jak to się pisze bez termostatu normalnie wiatrak zbija temp. i się wyłącza ale gdy jadę to wskazówka od temp. spada aż na niebieskie pole i co mam zrobić z ta temperaturą a i dodam ze to już 3 termostat i dalej to samo

Edytowane przez stachu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat mam niby dobrej firmy to vagler nie pamiętam jak to się pisze bez termostatu normalnie wiatrak zbija temp. i się wyłącza ale gdy jadę to wskazówka od temp. spada aż na niebieskie pole i co mam zrobić z ta temperaturą a i dodam ze to już 3 termostat i dalej to samo

Z tego wynika, że albo masz pecha do termostsatów albo problem tkwi w obudowie termostatu. Otwieranie się termostatu możesz sprawdzić w gorącej wodzie. Na termostacie masz napisane temperatury początku otwacia i temperaturę całkowitego otwarcia. Temperatury te wynoszą np 92/107 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa była w komplecie z termostatem a kiedy on się zamyka przy jakiej temper. na czujniku wentylatora mam 90-95C

Temperatura otwarcia termostatu to około dziewiędziesięciu paru stopni. Czujnik wentylatora podobnie. Różnica jest taka, że termostat jest na górze silnika a czujnik wentylatora na dole chłodnicy. Jak w dolnym zbiorniku chłodnicy jest 95 stopni to na górze przy termostacie 120

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności