Skocz do zawartości

problem ubywającego płynu w chłodnicy - rozwiązany


Gość look001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam astrę 3 kombi 1.7 cdti, 2004 rok. Ze dwa miesiące temu wyświetlił mi się komunikat, że mam za mało płynu chłodniczego, wymieniłem u mechanika. Po przejechaniu około 2 tys. km.... dziś znowu zapalił mi się komunikat o zbyt małym poziomie, sprawdziłem ubyło trochę. Moje pytanie co może być powodem, tego, że ubywa mi płyn, pod samochodem nie zauważyłem plam..- chcę się przygotować na koszty :) - ... pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz pod samochodzem tylko pod maska

moze sciekac po bloku albo chlodnicy i parowac zanim doleci do asfaltu

wtedy pod autem sladow nie bedzie

 

odpalic silnik czekac az sie zagrzeje i szukac

jak nic nie znajdziesz to moze juz UPG saczy do silnika

dymi z wydechu podczas jazdy ??

jesli tak to na jaki kolor ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów ubywającego płynu może być kilka, pomijam te, przy ktorych widoczny jest wyciek.

1. Uzczelka pod głowicą, wówczas nalezy sprawdzić korek od oleju lub sam płyn, najczęsciej olej z płynem miesza się, w ktorym zbiorniku to zależy od pęknięcia. Jakies biale chmury z wydechu.

2. Peknięcia głowicy, szczególnie dotyczy to silników 1.7 tdci czy cdti montowanych w Oplach lub hondach 1.7 cdti od roku 2001. To silniki Isuzu wyjątkowo nie udane. Miałem przykład, taki że płyn znikał, nie było wycieków, pęknięcie głowicy było w specyficznym miejscu takim, że płyn przedostawal się do kolektora wydechowego. Skutek, był taki, ze po jakimś czasie turbina się wyłaczyła. daliśmy ją do oczyszczenia ponieważ była zaklejona dziwną substancją, prawdopodobnie właśnie pozostałościami po odparowanym płynie chłodniczym. Ciekwaostką było to, że mimo wciagania płynu silnik caly czas nie tracił mocy do chwili wyłaczenia turbiny.

3. To pęknięty blok..objawy mogą być różne.

 

 

Przy stwiedzeniu, ktorejkolwiek z usterek nalezy liczyć się z kosztami, czasem taniej wymienić jest silnik.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mechanik powiedział, że wycieków nie ma... białego dymu nie ma za mną....

mechanik powiedział, żeby jeszcze pojezdzić,

przyczyną może być mikrodziurka w chłodnicy, a to też wiąże się z wymianą chłodnicy...

jakieś pomysły jak sprawdzić czy głowica jest pęknięta (rozumiem, że tylko naocznie...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem podobną sytuację ,tyle,że płyn uciekał do oleju, wyraźny wzrost poziomu oleju, okazało się ,że uszczelka poszła pod głowicą więc naprawa pociągnęła kilka stówek, po tym zabiegu płyn nadal uciekał lecz już mniej ale uciekał, dolałem uszczelniacza do chłodnicy i teraz jest ok, co prawda mam astre 2 ale silnik isuzu, pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam astrę kombi 1,7 diesel, silnik Isuzu... dla wszystkich zainteresowanych kłopotem z ubywającym płynem chłodniczym.

Okazało się, że cześć nazywana kościec przy bloku, miała nieszczelność, wyciągnęli pół auta, ale zrobili (bez wymiany chłodnicy), nie była to też uszczelka pod chłodnicą...pozdrawiam i polecam zakład Pana Artura Dzierży we Wrocławiu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za czesc bo nazwa raczej nie jest ogolnie stosowana

moge sie jedynie domyslac

 

to ze Tobie tam cieklo nie oznacza ze kazemu bedzie

wszelkie wycieki z ukladu chlodzenia wymagaja szukania i to dokladnego

a nie wymienianiu co sie nawinie

 

lacze ten temat z poprzednim

nie musisz zakladac nowego zeby sie pochwalic usunieciem usterki

a dla nastepnych latwiej bedzie przeczytac jeden temat

a nie szukac odpowiedzi w kilku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności