Skocz do zawartości

co to za odglosy


Gość szymek55555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość szymek55555

Witam no bylem dzisiaj ponownie i ma być drążek kierowniczy do wymiany. co do stuku w kolumnie to ziomek mi pow ze z 2 lata można pojeździć coś mu nie ufam. ale z drugiej strony nie ma żadnych odgłosów prze kręceniu kiery nic nie trzeszczy nic nie wyje to może to i racja. drazek mam po nowym roku wymienić to będziemy widzieć czy drganie ustało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej czasami są drgania przy hamowaniu

 

a tarcze i klocki sprawdzałeś?

Miałem tak z francuzem żony (po niecałych dwóch latach po wymianie), na tarczy zrobił się bombel (a raczej nie wytarł się) i skutkowało to waleniem i dganiami przy dohamowaniu, powyżej 100km/h nie dało się juz hamować - wrażenie jakby się auto miało rozpaść

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie sprawdzałem. znaczy sie wizualnie w bardzo dobrym stanie. myślałem zęby dać na tokarkę ale jak by byly zwichrowane to by zawsze kiera telepało

Edytowane przez michalwww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

Bylem dzisiaj jeszcze raz na szpakach diagnoza tuleje wachacza do wymiany. Jóź mnie krew zalewa. Bylem całkiem w innym warsztacie. Moze to jest to bo jak miałem parę razy zbierznosc robiona to na wykresie bylo ok ze rowno tak talala a w rzeczywistosci auto uciekalo lekko na jedna strone nie pomagalo nic nawet przemienianie opon. Moze dlatego czasami drga a czasami nie przy hamowaniu i ten stuk jest przenoszony az na kolumne kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

Witam bylem dzisiaj na szrpakach w calkiem innym warsztacie diagnoza tlejki wachacza do wymiany. Juz mnie krew zalewa. Ale moze to jest to bo jak pare razy mialem robiona zbierznosc to bylo na wykresie ok ze rowno jak talala a w rzeczywistosci to auto uciekalo na jedna strone nie pomagalo nic przemienianie opon. Dlatego moze czasami sa drgania przy hamowaniu i stuk jest przenoszony nz kolumne kierownicy. Ciekawi mnie to ze nikt nawet slowem o maglu nie wspomial ze jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwichrowane to by zawsze kiera telepało

 

niekonieczne, może byc tylko przy hamowaniu - u mnie problem się okazał dopiero po zdjęciu tarczy, ale diagnoza była oczywista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

Ale własnie nie rozumiem czemu żaden z mechaników nie zasugerował zęby wziasc na tokarke i sprawdzic czy jest bicie czy nie. Tylko najpierw łączniki stabilizatorów wymienilemm później końcówkę draka teraz tuleje. A nie bylo by czuc na peadle odbijania jak by byla tarcza zwichrowana? U mnie na pedale nic nie czuc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności