Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


Gość Miligedo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miligedo

Sintra x22DTH

 

Od dłuższego czasu wyskakiwał mi drugi bieg na wolnych obrotach, a teraz właśnie przestał wchodzić. Mechanik stwierdził, że nie da rady naprawić i potrzeba nowej skrzyni. Stąd moje pytanie czy jest szansa znaleźć skrzynie w niższej cenie niż 1400pln oferowane na allegro? Obdzwoniłem kilka sklepów, szrotów i osób prywatnych. Nic niżej nie znalazłem. Skrzynie do wersji benzynowych kosztują po 400pln, stąd moje pytanie.

Zakładam, że nie istnieją żadne zestawy naprawcze do tych skrzyń na rynku...

Edytowane przez Miligedo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie F25 z X22XE. Nie wiem tylko czy nie będziesz musiał zmienić też półosi. Raczej są inne.

Przełożenia w F25 są krótsze - będziesz szybszy ale zmniejszy się Vmax.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miligedo

No to zaczynam widzieć światło w tunelu.

Skrzynia F25 z Sintry zakładam, że faktycznie wejdzie. Półosie dobiorę.

Zaciekawiła mnie jednak ta tabela

 

http://forum.samnaprawiam.com/skrzynie-biegow-dane-techniczne-manualne-fwd-bigblok-vt253.htm

 

Czy do Sintry x22dth pasuje tylko f25 z x22xe, czy też f25 z innych silników np x25xe?

 

I czy nie poskłada się ze skrzyni f25 skrzynię f35, gdyż wszystkie przełożenia są identyczne przy modelu MD3 12560480 , gdyż były faktycznie dwa rodzaje skrzyń f25 do x22xe. Jedna MD3 12560480 z identycznymi przełożeniami oraz DLJ 12556056 z krótszymi.

 

Wracając do oryginalnej skrzyni f35 z x22dth. Czy nie przypasuje do Sintry skrzynia f35 z innych silników jak chociażby f35 z y22dtr, których jest masa. Może nawet nie sama skrzynia ale kilka części.

 

I ostatnie pytanie. Jest tyle odmian tych skrzyń i tyle możliwości, że zaczynam się zastanawiać czy jest sens się więcej pytać. Na forum vectry właśnie wyczytałem, że przełożono wnetrze z f25 x22xe Sintry do obudowy x25xe vectra 2,5 v6 cdx, czyli jest milion możliwości i zawracam tylko głowę.

 

Czy moje pytania są męczące, czy zastanawiające, gdyż zamierzam wziąć bebechy skrzyni i na szrocie złożyć skrzynie z kilku innych modeli, zamiast szukać tej jednej właściwej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzi wiele skrzyń od F16 do F40. Jedyny problem w przypadku niektórych to rzeźba z mocowaniami (łapy) i biegi na linki. Do tego różne frezy półosi i różne ich długości.

Jak dla mnie to szukaj całej sprawnej skrzyni F25 lub F35. Składanie z 3 jednej przeważnie nie wychodzi na dobre (pasowanie niektórych elementów, ułożenie się kół do siebie itd) i skutkuje wyciem i stukaniem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem skrzynię F25 od 2,2 benzyna (x22xe)i śmiga bez widocznej różnicy. Żadnych hałasów czy stuków. Model DLS z krótszym II biegiem i dłuższym V (jest jeszcze MB z nieznacznie dłuższą V-ką). Półosie w dieslu mają 29mm na frezie i 27mm w benzynie, więc trzeba je było wymienić. Choć tu małe zaskoczenie, że diesla dłuższa półoś jest z przegubem na podparciu w połowie, a benzynowa bez. Więc się nie dziwić. Koszt skrzyni z półosiami to 700pln, taniej chyba bym nie znalazł, gdyż na allegro najtańsza 400 sama skrzynia plus przesyłka. Skrzynię z diesla F35 znalazłem najtaniej za 1000pln, więc udało się coś zaoszczędzić.

 

Zostały mi półosie z x22dth i cała skrzynia z wyskakującymi II i III biegiem, gdyby ktoś potrzebował części.

 

Problemów z montarzem nie było, więc nie opisuję. Pytać , jak będziecie wymieniać.

 

Kusiła mnie skrzynia od x25xe z vectry b 2,5 benzyna. Z zewnątrz identyczna, koszt 300pln. Może ktoś kiedyś sprawdzi.

 

Dziękuję za pomoc ILKU, bardzo się przydała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Von Mazuren

Skrzynia kupiona za 500 zł. :rolleyes: . Wszystko chodzi jak należy . Jak ktoś będzie potrzebował namiary sprzedającego (okolice Wrocławia)to chętnie udostępnię.Pozdrawiam i mniej awarii życzę.

Edytowane przez Von Mazuren

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności