Skocz do zawartości

Astra F kable radia.


Gość adamo.cozza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamo.cozza

Witam serdecznie.

 

Kupiłem samochód Opel Astra F 97r. Niestety nie było w nim radia więc dokupiłem sobie radio firmy LG. W zestawie były kable z wyjściem na kostkę ISO więc nie było problemu z podłączeniem. Problem polega na tym, że kable w kostkach nie "trafiają" zawsze na siebie. O ile kostka głośników jest zrobiona dobrze, o tyle w aucie te kable są dziwne. Ojciec ma Astre 95r. i jest bardziej przejrzyście. Zapoznałem się z rozpiską kabli w kostce od radia, lecz nie wiem teraz za co odpowiedzialne są poszczególne kable w moim samochodzie. Kable w kostce od auta są w następującej kolejności od prawego górnego rogu : czerwony, brązowy, szaro-czerwony i biało-czarny w jednej wtyczce, dwa szaro-zielone, puste, czerwony, dwa niebiesko-czerwone, puste. Dołączam zdjęcie.

Wiem, że te kable wymagają modyfikacji, radio nie pamięta ustawień, koloru wyświetlacza itd.

 

 

Proszę o pomoc w zmodyfikowaniu tej instalacji tak, aby działała w pełni sprawnie.

 

Pozdrawiam

post-23518-0-91947700-1323517347_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby radio pamiętało ustawienia trzeba zamienić kable zasilające stałe 12V z tym po stacyjce, w radioodtwarzaczy często są to czerwony i żółty a na rysunku w pana samochodzie to oba czerwone, brązowy to masa, szarozielone- podświetlenie(włączone światła),czarno-biały do sterowania anteną automatyczną,niebiesko-czerwony-chyba odpowiada za wzrost głośności radia od prędkości samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamo.cozza

Aby radio pamiętało ustawienia trzeba zamienić kable zasilające stałe 12V z tym po stacyjce, w radioodtwarzaczy często są to czerwony i żółty a na rysunku w pana samochodzie to oba czerwone,

 

Czyli mam zamienić te dwa czerwone kable u siebie ? . Co do radia to ma ono też obiaw że po odpaleniu auta, radio oddaje płytę cd. A jeżeli jej nie ma to mechanizm i tak kręci przez kilkanaście sekund, dopiero po chwili się uspokaja. Płyt nie używam akurat bo muzyki słucham z gniazda USB. Byćmoże to wada radia , zapytam w serwisie, a może właśnie poprzez te kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zamienić miejscami te przewody czerwone bo opel do fabrycznych radioodtwarzaczy stosuje w instalacji zamiennie zasilanie z akumulatora z zasilaniem po stacyjce (chodzi o logikę zapłonu). A to że płytą kręci jakiś czas to normalne przy podłączeniu zasilania do radia. Przez takie podłączenie radio za każdym razem się resetuje tak jakby było rozłączane.Zamiana tych kabelków (pin7 z pinem 4)i będzie ok.

post-21738-0-37043100-1323538109_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamo.cozza

Miałem w Astrze ojca różne radia i nigdy tak nie było. A moje radio za każdym razem oddaje płyte kiedy odpalam auto. Uciążliwe to było dlatego obecnie korzystam z pendrive i muzyki z USB. Zamienię te przewody i napisze jaki będzie efekt. Póki co nie ruszam auta bo nie mogę go odpalić. Kręci ale nie odpala, akumulator się szybko rozladowuje, po włożeniu innego ta sama sytuacja więc nie wiem co się dzieje.

Edytowane przez adamo.cozza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamo.cozza

Wracając do radia, w innych autach widziałem że kable żółty i czerwony ( u mnie dwa czerwone), są podpięte razem w miejscu czerwonego. W jaki sposób mam to zrobić u siebie, tak jak opisał marek79, zamieniając je miejscami, czy połączyć ? Jaka jest różnica między tymi sposobami?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienisz miejscami radio będzie ci działało po przekręceniu stacyjki i wyłączało po wyjęciu kluczyków, natomiast jeśli połączysz oba przewody zasilające w radiu do czerwonego pin nr 7 radio trzeba ręcznie włączać i wyłączać bez zależności od położenia stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności