Skocz do zawartości

Astra Bertone Felgi i opony 2002r


Gość Bertonis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,zakupiłem astre bertone z 2002 roku poj. 1,8. Poszukuje do niej felg oraz opon zimowych,poszukałem troche na forum i na necie informacji.Chciałbym tylko uzyskać potwierdzenia czy szukam dobrze.Z tego co wyczytałem potrzebuje felg 5 x 110.00 x 65.00 ET 49.00 6 Jx 15.Więc tak wiem tyle ,że 5 srób na rozstaw 110, Et 49 rozstawienie,6j to 6 cali szerokosci felgi a 15 wysokość. Opony zalecane na 15 to:185/65 R 15,195/60 R 15 a na 16:205/50 R 16. Z tym ,że mam kilka pytań Et felgi musze mieć dokładnie takie same ? bo znalazłem gościa ,który za przystępną nawet cene chce sprzedać. Parametry felg: Rozstaw 5x110 Rozmiar 15 cali Szerokość 6,5j ET 35,opony 195/65/15 za 600 zł i opony są w fajnym stanie...Prosiłbym o szybką odpowiedz ,pomoc i korekte w razie potrzeby bo centralnie jest to magia dla mnie hehe pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Wszystkie rozmiary opon które podałeś są OK.

jeśli chodzi o parametry felg to najlepsze 6-6,5 są OK,

jeśli chodzi natomiast o ET- to bezpiecznie jest w przedziale od 40-49,

Jeśli chodzi o 35 to jest szansa (zależnie od opony)że przy obciążeniu może przytrzeć.

Tak więc nie potwierdzę ci na 100% czy będzie ok, bo jest to graniczny setup, ten który wyżej napisałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie w kazdym aucie powinna wejsc opona o rozmiar większa czyli 195/65R15,no chyba ze masz bardzo obnizone zawieszenie

przy szerokości felgi 6,5 i ET35 będzie przesunięcie na zewnątrz o 2 cm-to duzo i niedużo,może być tak,że coś ci będzie ocierać

jeżeli ten gość nie mieszka zbyt daleko od ciebie i jest opcja zwrotu w razie W,to tak się dogadaj

jeżeli masz teraz oryginały felg opla,to ze śrubami nie będzie problemu,jak inne,to i o tym musisz pomyśleć

czy 600 zł to rewelacja?niedawno kupiłem za 400 i sprzedałem po pół godzince za 500 oryginały z astry G z oponami Nokian 6 mm bieżnika(ogłoszenie z gabloty w markecie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Czyli jak kupie felge 16 6-6,5 et:40-49 5x110,najlepiej założyć opone o szerokości 195/205 a wyskości 50/65 ?? dobrze zrozumiałem ?

Edytowane przez Bertonis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności