Skocz do zawartości

Astra "pływa po drodze".


Gość wojtek7908

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek7908

Witam. W mojej Astrze moim zdaniem nie powinno tak być, samochód niezbyt precyzyjnie się prowadzi. Potrzebuje korekty toru jazdy i czasem lekko wykrzywia kierownice na lewo. Mechanik twierdzi ze ma Astrę i to jest typowe też jego tak lekko myszkuje. Luzów na układzie nie ma w ogóle, zbieżność byłem ustawiać. Macie tak w swoich Astrach 2????

 

Poprawiłem tytuł i pisownię, zapoznaj się z regulaminem

§4. Pisanie nowych postów forum.

4.1. Sprawdź czy temat nie był już kiedyś poruszony.

4.3. Nadaj mu tytuł mówiący o nim jak najwięcej.

4.4. Pisząc zadbaj o treść, logikę i ortografię, nie łam polskiego prawa

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Zrób coś z tą pisownią bo nie da się tego czytać.

Mechanik gada głupoty - na równej nawierzchni bez kolein auto ma jechać prosto, nawet po puszczeniu kierownicy.

Powodem ściągania może być:

- nierówne ciśnienie powietrza w oponach

- zacierające się łożysko w którymś z kół

- blokujące hamulce

- stan opon

- luzy w zawieszeniu

- zbieżność

A co do tzw. myszkowania, to ople generalnie są wrażliwe na koleiny a im szersze opony tym bardziej się to uwidacznia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek7908

Własnie to mnie najbardziej złości JAK kupiłem samochod prowadziło sie perfekcyjnie mam wrażenie a zmieniło sie po wymianie tarcz hamulcowych i klockow z przodu..Każdy twierdzi teraz ze jestem przewrażliwiony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poduszki amprtyzatorow , podnies auto do gory zeby kolo bylo oderwane od ziemi , i sprawdz czy mozna ruszyc podpora amortyzatora od gory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość marcino1983

U mnie bylo podobnie. auto chodz nie mialo nigdzie luzow tez pływalo, jazda byla naprawde niebezpieczna. wszystko rozwiazala wymiana wszystkich opon.... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość faziruda

Witam muszę z przykrością potwierdzić fakt że ople faktycznie pływają po drodze . Miałem kiedyś Vectre A pływała po drodze , miałem Insygnie kombi pływała po drodze , miałem corse pływała po drodze , miałem astre H pływała po drodze , teraz mam astre J i też pływa po drodze . Nie jest to pływanie jakoś niebezpieczne ale takie uczucie myszkowania , każdy opel tak ma , jest to wina zawieszenia . Po drodze miałem takie samochody jak Passat B5 , Audi A4 , Punto Evo , Fiesta i tutaj takiego myszkowania nie było . Więc pisanie że wymiana opon czy amorów pomoże jest błędem . Opel po prostu ma takie zawieszenie trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle . Dodam jeszcze że żaden z moich samochodów jak je kupowałem nie miał przejechane więcej niż 100000 KM a przy odsprzedaży miały już około 200000 KM więc trochę nimi jeździłem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności