Skocz do zawartości
Gość wojtek7908

Astra "pływa po drodze".

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek7908

Witam. W mojej Astrze moim zdaniem nie powinno tak być, samochód niezbyt precyzyjnie się prowadzi. Potrzebuje korekty toru jazdy i czasem lekko wykrzywia kierownice na lewo. Mechanik twierdzi ze ma Astrę i to jest typowe też jego tak lekko myszkuje. Luzów na układzie nie ma w ogóle, zbieżność byłem ustawiać. Macie tak w swoich Astrach 2????

Poprawiłem tytuł i pisownię, zapoznaj się z regulaminem

§4. Pisanie nowych postów forum.

4.1. Sprawdź czy temat nie był już kiedyś poruszony.

4.3. Nadaj mu tytuł mówiący o nim jak najwięcej.

4.4. Pisząc zadbaj o treść, logikę i ortografię, nie łam polskiego prawa

Edytowane przez hadzii123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób coś z tą pisownią bo nie da się tego czytać.

Mechanik gada głupoty - na równej nawierzchni bez kolein auto ma jechać prosto, nawet po puszczeniu kierownicy.

Powodem ściągania może być:

- nierówne ciśnienie powietrza w oponach

- zacierające się łożysko w którymś z kół

- blokujące hamulce

- stan opon

- luzy w zawieszeniu

- zbieżność

A co do tzw. myszkowania, to ople generalnie są wrażliwe na koleiny a im szersze opony tym bardziej się to uwidacznia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wojtek7908

Własnie to mnie najbardziej złości JAK kupiłem samochod prowadziło sie perfekcyjnie mam wrażenie a zmieniło sie po wymianie tarcz hamulcowych i klockow z przodu..Każdy twierdzi teraz ze jestem przewrażliwiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wyliczanki arturro-55 dodam jeszcze:

- stan amortyzatorów i ich mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdz poduszki amprtyzatorow , podnies auto do gory zeby kolo bylo oderwane od ziemi , i sprawdz czy mozna ruszyc podpora amortyzatora od gory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bylo podobnie. auto chodz nie mialo nigdzie luzow tez pływalo, jazda byla naprawde niebezpieczna. wszystko rozwiazala wymiana wszystkich opon.... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam muszę z przykrością potwierdzić fakt że ople faktycznie pływają po drodze . Miałem kiedyś Vectre A pływała po drodze , miałem Insygnie kombi pływała po drodze , miałem corse pływała po drodze , miałem astre H pływała po drodze , teraz mam astre J i też pływa po drodze . Nie jest to pływanie jakoś niebezpieczne ale takie uczucie myszkowania , każdy opel tak ma , jest to wina zawieszenia . Po drodze miałem takie samochody jak Passat B5 , Audi A4 , Punto Evo , Fiesta i tutaj takiego myszkowania nie było . Więc pisanie że wymiana opon czy amorów pomoże jest błędem . Opel po prostu ma takie zawieszenie trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle . Dodam jeszcze że żaden z moich samochodów jak je kupowałem nie miał przejechane więcej niż 100000 KM a przy odsprzedaży miały już około 200000 KM więc trochę nimi jeździłem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Archeolog ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi