Skocz do zawartości

Szumi w przednim kole podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu słyszę coraz głośniejszy szum w przednim lewym kole. Jest to tylko chwilowe podczas ruszania i hamowania raczej występuje po dłuższym postoju tz. kilku godzinnym. Podczas jazdy jest cicho. Podniosłem samochód i zakręciłem kołem i w przednim lewym kole słychać szum i wyraźny opór w kole w prawym było wszystko ok. W tylnych było też słychać lekki szum. Co jest nie tak, co jest do naprawy? Słyszałem, że co jakiś czas trzeba wymienić płyn hamulcowy. Czy ktoś z Was wymienia płyn hamulcowy? W jaki sposób to odpowiednio zrobić? Dodam jeszcze, że hamulce są wszystkie tarczowe.

Edytowane przez mb2707

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zacisk łapie Ci tarcze dlatego szum przy ruszaniu i opór w toczeniu.Sprawdz po przejechaniu 3-4km czy nie są bardziej gorące po hamowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki jeszcze troszkę są, ale też przy okazji wymienię. Zauważyłem, że była oberwana główka śruby, która trzyma tarcze. Po zdjęciu zacisku tarcza spadła, ale jest już przykręcona. Po rozebraniu zacisku pojawił się problem otóż z trzech hurtowniach nie mogli mi dopasować rozmiaru tych uszczelek/osłon. Teraz mam pytanie jak dojść numeru części lub chociaż producenta? Rozmiar tłoczka to fi 52mm. Rozmiar tej obudowy co się naciąga tą gumową osłonę to jakieś fi 64mm. Na zacisku było wytłoczone delphi fn3i 52/24. Jak coś pomoże to numer VIN W0L0TGF48W6160744. W jednym sklepie koleś powiedział, że są trzy rozmiary. Jakie kupić do tego klocki, jaki rozmiar ?

Dodam jeszcze, że pod maską na tym osprzęcie od hamulcy była napisana firma Lucas a zaciski są takie http://www.bildelsbasen.se/?index=default&link=item&company_id=76&post_id=16157313

Edytowane przez mb2707

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki jeszcze troszkę są, ale też przy okazji wymienię. Zauważyłem, że była oberwana główka śruby, która trzyma tarcze. Po zdjęciu zacisku tarcza spadła, ale jest już przykręcona. Po rozebraniu zacisku pojawił się problem otóż z trzech hurtowniach nie mogli mi dopasować rozmiaru tych uszczelek/osłon. Teraz mam pytanie jak dojść numeru części lub chociaż producenta? Rozmiar tłoczka to fi 52mm. Rozmiar tej obudowy co się naciąga tą gumową osłonę to jakieś fi 64mm. Na zacisku było wytłoczone delphi fn3i 52/24. Jak coś pomoże to numer VIN W0L0TGF48W6160744. W jednym sklepie koleś powiedział, że są trzy rozmiary. Jakie kupić do tego klocki, jaki rozmiar ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem tą osłonę gumową - zamiennik niby do mojgo samochodu to była za mała. Pojechałem do ASO i po vinie mi idealnie dobrali a koszt niewielki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą gumkę w środku cylinderka dopasowałem, ale tej osłony gumowej nie, wiec założyłem starą. Wymieniłem też klocki, ale jak szumiało tak szumi ;-(. Szum występuje po odłączeniu zapłony i ponownym rozruch silnika i gdy się rusza lub ostro hamuje. W trasie jest cicho. Czy przyczyną może być tarcza. Kręcąc kołem zauważyłem, że szum jest w jednym miejscu. Czy tarcza może być krzywa? Grubość to jakieś 6mm. Czy opłaca się ją toczyć, czy kupić nową?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem klocki, tarcze, uszczelkę w zacisku, wymieniłem płyn hamulcowy, nasmarowałem jarzmo,a jak szumiało tak szumi. Co jest nie tak? Szum występuje również przy ostrym hamowaniu gdy nawet samochód się zatrzyma to jeszcze coś słychać. Hamulec jest twardy i raczej auto dobrze hamuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności