Skocz do zawartości

wymiana sprężarki w tigrze


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, jako że pora roku dobra aby pomyśleć o lecie chciałabym wymienić sprężarkę w mojej tigrze - podobno cieknie z niej - i tu moje pytanie, czy ktoś z was orientuje się jakie mogą być koszty tego typu zabiegu? żebym się nie dala zrobić w balona:Pi czy jest to skomplikowany zabieg? no i czy np jak się wymienienia taką sprężarkę to od razu trzeba robić całą resztę co się robi z klimą? (jest to dla mnie czarna magia) mam na myśli odgrzybianie i nabijanie :neutral: bo nie wiem czy coś jeszcze można robić z klimą :zdziwko:

swoją drogą może jest tu jakiś krakus, który mógłby polecić sprawdzone miejsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich, jako że pora roku dobra aby pomyśleć o lecie chciałabym wymienić sprężarkę w mojej tigrze - podobno cieknie z niej - i tu moje pytanie, czy ktoś z was orientuje się jakie mogą być koszty tego typu zabiegu? żebym się nie dala zrobić w balona:Pi czy jest to skomplikowany zabieg? no i czy np jak się wymienienia taką sprężarkę to od razu trzeba robić całą resztę co się robi z klimą? (jest to dla mnie czarna magia) mam na myśli odgrzybianie i nabijanie :neutral: bo nie wiem czy coś jeszcze można robić z klimą :zdziwko:

swoją drogą może jest tu jakiś krakus, który mógłby polecić sprawdzone miejsce?

widze ze zielony jestes to cie skasuja na bank jak bys samemu sprezarke wymienial to max 300zl z nabiciem klimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewczyną to po pierwsze, co wiele wyjaśnia, choć jak na babę to i tak umiem wiele w aucie sprawdzić i wiem która kontrolka jest od czego, ale z klimą w moim życiu mam do czynienia pierwszy raz stąd moje pytanie. Nie wyobrażam sobie abym miała naprawiać to sama... co za pomysł w ogóle... Ponieważ się na tym nie znam i nie chcę aby mnie zrobiono w balona zapytałam o orientacyjne koszty. Nic dodać nic ująć.

Edytowane przez onka18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daropierwszy

Kilka razy wyciągałem sprężarkę z tigry i powiem ci że nie jest to przyjemna robota, nei wiem co chcesz robić z sprężarką czy tylko ją

wymienić na inną czy regenerować więc trudno tu pisać o kosztach, samo nabicie koszuje chyba coś 150 do 200 złoty, w klimie jest jeszcze parownik

którego też się wymienia no i filtr przeciw pyłkowy, więc musisz się określić co zamieżasz z tą klimą robić. Samo wyciągnięcie i założenie od 100 do 150 złoty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :) na pytanie co zamierzam zrobić z klimą mogę tylko odpowiedzieć: naprawić ją ... jak widzę są dwie opcje - regeneracja i wymiana na nową (inną/ zregenerowaną?) nie mam pojęcia jaka jest ewentualna różnica w kosztach plus zrobienie wszystkiego co się robi z klimą aby działała jak należy ...

Skoro już wiem, że nabicie kosztuje ok 150-200 zł i wyjęcie i założenie 100-150 zł juz robi sumę 250-350 zł, to ten filtr i parownik ile mniej więcej może kosztować? no i rozumiem, że za samą sprężarkę tez muszę zapłacić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności