Skocz do zawartości

Komunikat żeby sprawdzić olej-ZAFIRA


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa.Jak autko pojeździ z 20-30 minut to czasami wyskakuje choć nie zawsze taki komunikat "oilstand prufung".Mam sprawdzić poziom oleju no to sprawdzam i mam stan o.k.

Dlaczego więc wyświetla mi taki komunikat?czy to jakiś czujnik wariuje czy może od czegoś inego te objawy?

Może ktoś miał takie coś i wie jak to wyleczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile masz tego oleju??? Ja jak kupiłem auto ok 4 miesiące temu to od wymiany oleju miało juz przejechane 5 tys km. Po zakupie odrazu sprawdziłem jaki jest stan oleju i na bagnecie było jakieś 2-3mm poniżej górnej kreski. Ze względu na to że w tej chwili robie duze przebiegi 4500-5000 km miesięcznie to dość często kontroluje olej. Wymiana miała byc po przejechaniu 10tysięcy ale ze względu na to że olej w zasadzie nie znikał to przeciągnałem do 15 tysięcy. Napisałem "w zasadzie" bo rzeczą naturalną jest że olej w jakimś stopniu jest zużywany. W zeszłym tygodniu gdy poziom leju zszedł do 1/3 wysokości między kreskami min-max przeważnie przy szybkiej jezdzie na autostradzie już wyświetlał mi sie komunikat żeby sprawdzić stan oleju. Tak więc mimo że stan jest nad kreską "minimum" to widać że jeśli zejdzie on już nisko to pojawia się komunikat. Olej wymieniłem w piątek i nie bede juz przeciągał do 15tysięcy bo nie ma sensu.

 

Pytanie przy jakim poziomie zapala Ci się komunikat? Bo jeśli po odczekaniu masz stan np w połowie miedzy min-max to coś jest zle ale jesli masz tak jak ja już miałem na wysokości ok 1/3 to moze tak to jest zrobione że zaczyna pojawiac sie komunikat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak postoi z 4 godziny nieużywany to mam poziom na pograniczu drugiej kreski.Prawdopodobnie muszę troszkę dolać bo w sumie na bagnecie jest 4 kreski,Jak po jeździe postoi z 20 minut to cały bagnet jest od oleju.Dzisiaj nie wyświetliło komunikatu.Myślę że doleję do 3 kresek i będzie ok.

 

Wymianę oleju miałem 2 miesiące temu przejechałem może 3 tysiące.Oleju auto nie bierze-może za mało nalali przy wymianie (mieści 3,75 a nalali 3,5 bo coś tam zawsze zostanie)

Doleję pojeżdżę i napiszę czy jeszcze coś wyświetla.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ten komunikat wyświetla się gdyzastosowałeś olej o mniejszej gęstości np.5w- ;to po nagrzaniu może -gdy już silnik ma trochę kilometrów przekręconych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wlałem Mobil S 10W40 wg SAE bo taki zawsze tam lałem i taki musi tam być.

Prawda że w oleju nie siedzę i może ma inną gęstość niż na opakowaniu napisali.Myślę jednak że po dolewce problem ustąpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności