Skocz do zawartości

Dziwne zgrzyty w zawieszeniu


Gość Grisza00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o opinię. Mianowicie zarówno w przednim, jak i w tylnym zawieszeniu słychać dziwne zgrzyty. Jakby zardzewiała sprężyna czy zawias. Dodam, że nie słychać tego po najechaniu na dziury. Jest to słyszalne podczas przejazdu np. przez spowalniacze, lub przy pokonywaniu (nawet bardzo powolnym) na większe nierówności np. zjazd z krawężnika. Byłem niedawno na przeglądzie rejestracyjnym i sprawdzali zawieszenie i wyszło wszystko OK. Znajomy mówił coś o kolumnach Mc'Persona (jeśli dobrze piszę) i pokazywał w komorze silnika takie wystające gumowe jakby duże zaślepki nad kołami (z tyłu w bagażniku też są). Może ktoś wyrazi opinię. Przepraszam za tak niefachowy język.

Edytowane przez Grisza00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem juz cos takiego u ojca w aucie i okazalo sie, ze sprezyna tak jakby sie rozwarstwila czy cos takiego.

Proponuje pojechac do mechanika jak Ci podniesie auto do gory to napewno znajdzie co go boli.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisza00, z tym tyłem to skrzypią tuleje belki; nie są one zużyte czy zniszczone tylko one są jakoś tak głupio zaprojektowane że w środku są między gumą wolne przestrzenie i przy większych wychyleniach ociera o siebie. Sposobem na to jest wpuszczenie w te przestrzenie jakiegos smarowidła które nie reaguje z gumą i najlepiej coś co dobrze trzyma się podłoża i się nie wupłukuje. Operacja jest dosyć prosta - można wjechać na kanał, podeprzeć z jednej strony auto i odkręcić mocowanie belki z tej podniesionej strony, następnie delikatnie opuszczamy z tej strony belkę na tyle żeby mieć dojście do tuleji i smarujemy (dobrze mieć jakiś dozownik żeby dojść do szczelin), składamy i bierzemy się za drugą stronę. Sprawa jest bardzo szybka do załatwienia i na jakiś czas jest spokój póki smar się nie skończy i znowu nie będzie sucho ;)

 

Co do przodu to ciężko powiedzieć ale jak zrobisz tył to będzie Ci łatwiej przód wysłuchać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sebastianPtak

mam to samo, jak zjade z kraweznika to lewe tylne zgrzyta. identyczne objawy, czyli smarowidlo a moglby ktos pokazac na jakims zdjeciu w ktorym to miejscu nasmarowac? bylbym baaaaaaaardzo wdzieczny (bo opis ktory daje kolega nade mna nic mi nie mowi) pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zgrzyta w przednim zawieszeniu jak najade na spowalniacz ale tylko wtedy gdy jest zimno.Po przejechaniu około 5 km potem już tego nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejatycc.jpg

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem otwory w tulei - tam trzeba napuścić smarowidła po lekkim opuszczeniu belki - u mnie już kilka miesięcy nie skrzypi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności