Skocz do zawartości

ASTRA II 1.6 62kW 8V Z16SE - popychacze hydrauliczne


Gość Maaaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, jestem tu nowy ale być może będę stałym bywalcem, bo zastanawiam się nad zakupem Astry G ale najpierw potrzebuje małej porady.

 

Samochód z silnikiem 1.6 62kW/84 KM 8V Z16SE 2002 rok.

 

Tak jak napisałem ktoś chce mi sprzedac takie cacko ale do wymiany są popychacze. Szukałem, szukałem i jeszcze raz szukałem i nie znalazłem nigdzie na forum ile mniej wiecej trzeba przeznaczyć na wymianę takich popychaczy. Prosilbym o całkowity koszt, tzn co moze w najgorszym przypadku "dojsc" jak poprzedni wlasciciel "skatowal" je do samego konca (wałek etc??).

 

Druga sprawa: rocznik samochodu to 2002, w aucie swieci sie CHECK ENGINE, sprzedajacy twierdzi ze w tym roczniku to normalne bo na stałe jest wylaczona sonda lambda (twierdzi ze fabrycznie...). Jestem laikiem ale brzmi to niedorzecznie. Napiszcie czy to jakies totalne brednie (bo tak przypuszczam) i jak ta kontrolke zgasic - padla sonda?, jak tak to ile kosztuje nowa???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Sprzedający chce coś ukryć. Skąd wie że błąd powoduje odłączona sonda i która bo jest dwie? Używana sonda 100-150zł (pełno ogłoszeń w necie) nowe znalazłem tu: http://e-autoparts.p...?id_typu=15338.

Bardzo wątpię w to że fabryka wypuszczała auta ze świecącą się kontrolką "check". Jeżeli bardzo zachorowałeś na tą astrę to przed zakupem trzeba by odczytać błędy czy na pewno jest to sonda i czy jest coś jeszcze. Co do kosztów związanych z zakupem i wymianą hydro-popychaczy to może ktoś z kolegów na forum to przechodził i coś podpowie.

Zalecał bym ostrożność przy zakupie, sprzedający kręci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz ceny popychaczy

http://www.opel-shop.pl/index.php?cPath=163_274

masz ich 8 wiec sobie policz

do tego zdjecie glowicy bialkowanie nowe uszczelki plyn

mniej jak 1000 zlotych nie bedzie

 

ogolnie ja bym sobie auto odpuscil

gosc kreci z ta kontrolka

nie ma czegos takiego

twierdzi ze w tym roczniku to normalne bo na stałe jest wylaczona sonda lambda (twierdzi ze fabrycznie...).

chyba ze cena jest naprawde niska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kupiłem taki sam samochód check świeci być może egr nawalił częsta usterka wymiana 220zł wymiana popychaczy sprawdż najpierw wałek rozrządu bo opel wsadzał tam szajs jakich mało

same popychacze koszt 22zł od sztuki firmy febi

Ja musiałem wymienić wałek popychacze i dżwignie popychaczy które wyglądały makabrycznie

koszt wymiany 200zł

kolego Gawlak jakie ściąganie głowicy ??? po co ? wałek i popychacze da radę ściągnąć i wymienić bez zwalania głowicy

Edytowane przez adams

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slusznie kolega mowi..w silniki 1.6 8V popychacze da sie wymienic bez sciagania glowicy..ja wymienialem dwa razy popychacze...wkladalem dobre uzywane oraz nowe i nie pomoglo..mysle, ze byl walek do wymiany..a astra miala gdzies 250 tys przebiegu..nic nie robilem i stukalo tak do 342 tys ..stuk stuk i chodzi nadal..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o tyle dobrze ze glowicy nie trzenba zwalac

ale koszta i tak sa kolo 500 za wymiane z gratami

i nie zmienia to faktu ze sprzedawca kituje z kontrolka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności