Skocz do zawartości

problemy z tankowaniem benzyny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mam tego dosc. Nie moge normalnie zatankowac Pb, bo mi caly czas pistolet odbija, jakkolwiek go wloze do wlewu (plytko, gleboko, pod katem, itp) Wczoraj zdjelismy z kumplem nadkole, i na baku jest taka czarna pucha, wchodza w nia dwa wezyki, wezyki przedmuchalismy i sa drozne, natomiast jesli chodzi o te puche (filtr???) to jak podlaczylismy pompke do niej, to jedna dziurka jest drozna, druga nie, wiec do tej nie droznej nie podlaczalismy spowrotem wezyka, ale to nic nie dalo. Nie da sie tankowac, wczoraj mialem takie marzenie, zeby za 50zl zalac, ale starczylo mi cierpliwoasci tylko na 20zl Sad Ktos mial taki problem? Jak go rozwiazal? Co to za pucha tam na baku?? HELP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pucha to filtr weglowy. koszt ok 130-150pln. jest niezbedny do odpowietrzania baku (twoj jest zapowietrzony). nie demontuj, nie przetykaj tylko wymien bo ma to duzy wplyw na bezpieczenstwo :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rox ma racje. moj ojciec kiedys tak mial i wyproznil wszystko, skleil (musial rozpruc najpierw) i efekt byl taki, ze jak tankowal, to paliwo sie bardzo spienialo i dalej mu pistolet wybijal. potem pucha sie rozszczelnila i wszedzie i w aucie smierdzialo paliwem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem to będzie zawór antykapotażowy-tzn. takie coś co uniemożliwia wylanie się benzyny z baku po przewróceniu się pojazdu.Jedyna rada na to ,to zdjąć ten gruby wąż który wchodzi na króciec zbiornika i tam po zdjęciu zawleczki wyjmiesz taki kawał gumy spróbuj może to lepiej rozciąc lub w ostateczności wyjąć i wtedy spróbuj zatankować astrolota.W ASO takie coś kosztuje majątek a zamienniki chyba nie są dostępne.

Filtr węglowy (przynajmniej w astrach)znajduje się pod przednim prawym błotnikirm a nie przy baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam również taki problem dobrze że mam gazik to nie często leję benzynkę, jednak nie jest tak źle, aby nalać 30 litrów potrzebuje tylko 5 minut, może ktoś coś zakombinuje aby się tego pozbyć, filtr węglowy jakoś mi nie za bardzo tu pasuje, może się jednak mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorry za odgrzebanie starocia,ale moze sie to komuś przydac.Tez mi ostatnio się paliwo spieniło i winny był węzyk od odpowietrzania bezposrednio pod wlewem,po prostu lekko pekł na opasce i delikatnie kapało.Nowy tylko w oplu i kosztuje ponad stówe,więc owinałem tasmą izolacyjną i ti zasmarowałem gumą w płynie taką jak w wulkanizacjach smaruje się brzegi wkładów naprawczych.Teraz mam spokój,juz sie nie pieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wasze diagnozy dotyczą także diesla? Mi też odbija przy tankowaniu, zarówno przy tankowaniu prawie pustego zbiornika, jak i prawie pełnego. Czy w dieslu także jest filtr, o którym wspominaliście?

 

I jeszcze jeden problem związany z tankowaniem. Otóż według instrukcji pojemność zbiornika to 52 litry. U mnie wskaźnik wskazuje, że mam pełne pół zbiornika po zatankowaniu 13 litrów (plus rezerwa, która była w zbiorniku)? Ktoś tu kłamie i raczej jest to wskaźnik. Czy takie błędne wskazanie może mieć związek z zapowietrzeniem zbiornika?

Powiedzcie mi co mam zrobić i jak szybko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wasze diagnozy dotyczą także diesla?

czemużby nie,system wlewu paliwa jest taki sam

Ktoś tu kłamie i raczej jest to wskaźnik.

dokładnie tak,przekłamują i to nieraz sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Sorki gdzie jest ten filtr? i jak go wymontować macie jakieś fotki czy coś:lol: wiem teraz co jestgrane ale nie wyjaśniliście wszystkiego do końca.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Masz podane wyżej:

Filtr węglowy (przynajmniej w astrach)znajduje się pod przednim prawym błotnikirm

Może być plastikowe nadkole, które trzeba ściągnąć aby się do niego dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności