Skocz do zawartości

komunikat o poziomie płynu do szyb


Gość kmieciu2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kmieciu2003

Witam serdecznie. Bawiłem się opcomem i modułem wyświetlacza. Przez nieuwagę zmieniłem język na niemiecki i przywitał mnie komunikat o niskim stanie płynu do szyb. Wróciłem do języka angielskiego ale nadal kilkanaście sekund po odpaleniu auta pokazuje mi się ten komunikat. Chciałbym dodać, że mam auto ponad rok i nigdy wcześniej nie widziałem tego komunikatu, nie miałem pojęcia, że mam czujnik poziomu:) Teraz moje pytanie czy to awaria czujnika? Op-com żadnych błędów nie pokazuje. Próbowałem odłączyć aku i odczekać ale to problemu nie naprawiło. Nie mam pojęcia gdzie zlokalizowany jest ten czujnik bo z góry widzę tylko wlew do zbiorniczka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zawiesil sie czujnik

a gdzie jest ??

na chlopski rozum jest w zbiorniku na plyn kolego

 

 

zmiana jezyka raczej go nie zawiesila ;)

one po prostu tak maja i to czysty zbieg okolicznosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmieciu2003

Ok już wiem gdzie go szukać, trzeba zdjąć lewe przednie koło i osłonę nadkola. Rozumiem, że jeśli się wiesza to chyba najlepiej byłoby go po prostu wymienić co nie?

Edytowane przez kmieciu2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi rownież pokazywało małą ilość płynu w zbiorniczku. Wlane 4 litry płynu do spryskiwaczy i po 50 km kolejny raz komunikat. Oczywiście mycie szyb w taką pogodę + reflektorów potrafi pochłonąć ładną ilość płynu.

U mnie pomogło coś takiego:

1. zalewamy na max płyn do spryskiaczy (mamy zimę więc lepiej nie lać wody tylko dobry płyn)

2. zdejmujemy klemę z minusa, po minucie zakładamy ponownie.

3. komputer odczytał poprawną ilość płynu (max) i teraz będzie wskazywał poprawnie.

 

Jedna uwaga, jak odłączysz klemę, pamiętaj o tym, że radio wejdzie ci w tryb Bezpieczny. Zobacz czy masz kod do radia bo się wpędzisz w niepotrzebne koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmieciu2003

próbowałem, nic z tego. A z radiem nic się u mnie nie dzieje przy takich zabiegach:) wydaje mi się że pozostaje wymiana i tyle ale na razie nie mam czasu się zabrać... sesja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

 

Otóż również mam problem z wyświtlaniem komunikatu a raczej jego brakiem na wyświetlaczu.

Mam aktywowane komunikaty usterek, w wyświetlaczu i kompie. Ostrzega mnie o niskiej temperaturze i przepalonych żarókach. Natomiast ostatnio jak wyminiałem dysze od insigni to skończył mi się płyn w fazie testów, a komunikatu brak. Kiedyś mi się wyświetlał. Więc posprawszałem czujnik ( wyjąłem go ze zbiorniczka) miernikiem obadałem że na zwartym puszcza prąd, na rozwartym nie. Czyli wg mnie działa. potem sprawdziłem miernikiem napięcie na przewodach, pojaiwło się 6,93V ( czy też tyle macie?).

Oczywiście jak odpiąłem od czujnika poczekałem chwile (z 2 minuty na odpalonym silniku) czy kontrolka się pojawi, jednak brak reakcji. Tak samo postąpiłęm zwierająć na kostce oba piny i również brak reakcji na wyświetlaczu.

 

W związku z tym Panowie czy macie jeszcze jakieś propozycje? Za wszelką pomoc z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmieciu2003

No i doszedł do mnie czujnik więc zabrałem się za wymianę. Kiedy odchyliłem plastykową osłonę moim oczom ukazał się smutny widok:( Nie mam czujnika. To znaczy jedynym elementem na zbiorniczku z płynem jest pompka. Wygląda na to, że coś opcomem nabroiłem. Teraz będę musiał to odkręcić. Pal licho 30zł za czujnik ale troche się zdziwiłem, że nie mam tego cuda u siebie. Wygląda na to, że mam słabo wyposażony egzemplarz:) Czytałem, że można ten czujnik zamontować samemu ale mój zbiornik nie ma nawet otworu oryginalnego a wolę go nie dziurawić jeśli jest jeszcze cały;) Poza tym trzeba by pewnie rozbebeszyć instalację el. a na to czasu niemam:) Pozdrawiam i piszę dla potomnych bo nie sądziłem, że są wersje bez czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności